مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

مشاور برندینگ

نقش مشاور برندینگ چیست و یک مشاور برند چه کمکی به کسب وکار شما و برند شما می کند ؟

ما همگی روند را می دانیم . تعداد برند ها افزایش یافته است . رقابت برندها و کسب وکار ها افزایش یافته است . گزینه های رسانه ‌ای افزایش یافته است . موانع موفقیت بازاریابی و فروش برای کسب و کارها هر لحظه افزایش می یابد و برند ، لزوم داشتن مشاور برندینگ و برندینگ هر روز بیشتر در میان این موانع فراموش می شود .

و این راهم می دانیم که امروزه مدیران فروش ، بازاریاب ها و ویزیتور ها با شغل دشواری روبرو هستند ، زیرا باید تلاش کنند تا کسب و کار و برند های شان را سالم و سودآور نگه دارند و دنیای پیچیده بازاریابی و فروش امروزی ، آنها را به عنوان صاحب یک کسب و کار ، ملزم می‌کند ، تا تاثیر همه عوامل موثر متفاوت بر قصد خرید را بررسی کنند .

مشاوره برندینگ یا مشاور برندینگ یکی از راهکارهای اصلی رشد و رونق کسب و کارهاست

در این میان ماموریت ما طراحی نگرشی خردمندانه و راهکارهایی سنجیده برای کسب و کار شماست . ما با به کار بردن تکنینک های برندینگ ، ارائه ی مشاوره برند ، پیاده سازی کمپین های یکپارچه بازاریابی و تبلیغات ، کنترل نقاط تماس برند و تبلیغات برند ، حس تعالی و بهره وری حقیقی را در کسب و کار شما خلق می کنیم .

برای یک لحظه کسب و کار خودتان را در نظر بگیرید ، اولین کاری که شما برای رشد ، ماندگاری و موفقیت کسب و کار تان باید انجام دهید ، این است که مطمئن شوید که وقتی مردم برای اولین بار در مورد خرید محصولی مثل محصول شما به فکر می افتند ، محصول شما را در مجموعه فهرست خرید شان قرار می‌ دهند ! و اگر این اتفاق رخ دهد شما در شرایط شگفت انگیزی قرار گرفته اید . شما موفق شده اید اولین بذر ارتباطی میان خودتان و مخاطبان تان از طریق نقاط پروموشن مثل تبلیغات سنتی ، پیاده سازی کمپین تبلیغاتی، بازاریابی ویروسی ، بازاریابی دهان به دهان ، انتشار عمومی ، پرسنال برند شما ، دیجیتال مارکتینگ و حتی درج یک تبلیغ در یک سایت دسته چندم انتشار آگهی را بکارید .

اما این تنها قدم اول در برقراری ارتباط میان برند تان و مخاطبان شماست . حالا فرض کنیم شما در لیست خرید قرار گرفته اید . در مرحله ی بعد باید بدانید که مطمئنا هیچکس محصول شما را بدون توجه به قیمت آن نمی خرد . ارسال سیگنالهای نادرست می تواند به سهولت شما را از دور رقابت بیرون کند ، احتمال دارد مردم فکر کنند که شما زیاد گران می فروشید ولی قیمت گذاری ارزان و کاهش کیفیت هم قاعدتا آسیب زیادی به بدنه کسب و کار شما می زند (در این مرحله اگر در حال خلق برندی باشید و یا در میانه های اجرای برندینگ به تصمیم ناگهانی مدیر فروش یا مدیر عامل تصمیمی عجولانه بگیرید ، و یا با یک تصمیم اشتباه و بدون دقت بخواهید با تغییر قیمت ،  در وعده های برند تان تغییری ایجاد کنید ، این آسیب شدیدتر خواهد بود ) .

اینجاست که خیلی از کسب وکارها می گویند پس از فلان پروموشن یا تبلیغات تعداد مراجعان خرید زیاد شد و یا زنگ خورمان بالا رفت اما در رشد فروش تغییری حاصل نشد (یعنی در لیست انتخابی مشتریان قرار گرفتیم ، اما انتخاب نهایی نشدیم ! و پروسه ی خرید انجام نشد ) ، رایج ترین دلیل این اتفاق معمولا به خاطر این است که ارتباط درستی بین مخاطبان ، تبلیغات ، محصول و ... برقرار نشده است ، این یعنی احتمالا یکپارچگی خاص و هویتی اثرگذار و درست در رویه ها جاری نیست . ( متاسفانه خیلی از مدیران ارشد فراموش می کنند که انتخاب مخاطبان کاری مهم و برقراری ارتباط اثرگذار با آنها کاری مهمتر است و صرفا تصمیم به پرتاپ تیر تبلیغات در تاریکی می کنند تا شاید جایی به نقطه ی درست بخورد ) .

شناخت نیازهای کسب و کار ، جایگاه سازی و خلق برند از اثرات مهمیک مشاور برندینگ است .

در این میان یک مشاور برندینگ ، در داشتن یک برند قدرتمند ، هویت و اجرای یکپارچه و رعایت اصول برندینگ ، مطمئنا به شما ، کسب و کارتان و انتخاب هایتان کمک شایانی می تواند بکند .

در همین شرایط اگر شما صاحب یک برند ( و نه صرفا یک نام تجاری پر آوازه ) باشید ، احتمالا متوجه شده اید که برند های بسیار کمی به خاطر قیمت ، ( در هر شرایطی تز جمله هنگام نوسانات قیمتی ) از طرف مصرف کنندگان طرد می شوند . زیرا تقریبا هر برند طیف مشخصی از امکانات و قیمت ها را ارائه می‌دهد ، در نتیجه طرفداران خودش را دارد و اغلب افراد می‌توانند برندی را پیدا کنند که نیازهایشان را برآورده کند و با بودجه شان همخوانی داشته باشد .

ولی اینکه چه مواردی بطور دقیق ، قصد خرید را در مخاطبان تعیین می کند موضوعی است که مشاور برندینگ می تواند با بررسی وضعیت کسب و کار ، مخاطبان برند ، ارتباط مخاطبان شما با سایر رقبا و برند شما بیان کند و به صورت دقیق به شما راهکار را نشان دهد .

عوامل متفاوتی هنگام خرید ، به انجام پروسه ی خرید کمک می کنند ، یکی از مهم ترین آنها خاطراتی است که از برند شما یا رقبایتان در ذهن مخاطبان تان وجود دارد .

از نظر روانشناسی خاطرات نقش مهم و بسزایی را در تصمیم گیری افراد بازی می‌کند .

اگر این خاطرات در مورد یک برند باشند ( ما در مورد یک برند و نه یک نام پرآوازه صحبت می کنیم ) به واسطه ی تصاویر به وجود آمده از مفهوم و هویتی که کسب و کار شما تا کنون جلوه داده ( مثل مفاهیمی که از طریق جوهره برند ؛ تداعی برند ؛ شخصیت برند و حتی معماری برند منتقل می شود ) در نقاط ارتباطی میان برند شما و مخاطبانتان ( مثل سایت ، سئو ، اینستاگرام ، صوت ، متن و محتوا و ... ) شکل می گیرد و اثر محسوسی بر پروسه ی خرید دارد .

متاسفانه در عصر روزگار فعلی و در شرایط فعلی اقتصادی ، مدیران فروش و بازاریاب ها قدرت برند و برندینگ را فراموش کرده اند و به جای آن روی جالب بودن محصولات و کشمکش های مربوط به تخفیف قیمت ها تکیه کردند ( نمونه ی واضح آن را در فروشگاه های زنجیره ای تخفیف محور می بینید که اگر فروشگاه شماره ی یک 3 روز طلایی با 50درصد تخفیف بگذارد ، برند شماره ی دو 4 روز پلاتینیوم با 60درصد تخفیف می گذارد !!! ) .

برند و برندینگ اینجا خودش را نشان می دهد و مشاور برندینگ می تواند در این مرحله کسب و کار را از این چرخه ی معیوب نجات دهد .

سبک عملکرد کسب و کار های صاحب برند ، بر پایه ی برقراری یک پیوند عاطفی و محسوس بین برند و مشتریان شان باشد و این یعنی یک فرصتِ عالی برای کسب و کارهای برند محور. در واقع کسب و کارهایی که قدرت برند را تشخیص داده‌اند ، و از ابزارهای وابسته به برند و برندینگ برای ساخت پیوندی بلند مدت با مشتریان شان بهره جسته اند در شرایط آشوب دچار آسیب نخواهند شد . نکته ی مهم این ماجرا این است که در برند و برندینگ خلق پیوند عاطفی میان مشتریان و برند ها بر اساس برنامه‌ های تخفیف قیمت و وفاداری نیست ، بلکه بر پایه لذت بردن مشتریان از برند و ارج نهادن برند به مشتریان است و وظیفه ی مشاور برندینگ هدایت صحیح کسب و کار شما – برند شما - در قالب چارچوب های تعیین شده برای رسیدن به نتیجه ی درست است .

مشاور برندسازی به شما در خلق یک کسب و کار ماندگار و باارزش کمک قابل توجهی می کند .

نیاز به داشتن مشاور برندینگ ( خلق یک برند و یا مشاور برای خلق یک پرسنال برند )

- زمانی معنا پیدا میکند که عملیات توسعه و رونق سازمان تان ( عملیاتی نظیر بازارسازی ، بازاریابی ، فروش ، تبلیغات برند و... )

- فراتر از یه کسب درآمد معمولی ، حقوق پرسنل و سرپا نگه داشتن شرکت باشد .

- به معنای دقیق تر یعنی شما انتظار داشته باشید که ارزش معنوی سازمان تان را بسیار بالاتر از ارزش دفتری سازمان تان کنید . در این حالت موضوعاتی مثل همفکری ، اتخاذ راهکارهای درست ، دقت عمل در اجرای ویژگی های برند و نظارت بر مباحث کنترلی از جمله ی مواردی است که اهمیت والایی دارند .

- نوآوری در پیاده سازی ایده های جدید در حوزه ی برندسازی ( البته در خطوط وعده ها ، شخصیت ، ارزش ها و ویژگی های برند )

- همسو کردن کارمندان بخش های مختلف سازمان با برند و برنامه های اجرایی برند

- توانایی فکر خلاق و خلق گزینه ها

- عدم پیش داوری در مذاکرات ، طراحی هویت و محتوای مذاکرات با توجه به وعده ها و ویژگی های برند

- برنامه پذیری برای ریسک پذیری هوشمندانه

- آموزش پرسنل در رعایت دقیق وعده ها در نقاط تماس برند

همه از مواردی است که یک مشاور برندیگ و مجری برندسازی به پیاده سازی آن کمک می کند . برندها و ارتباطاتشان ، ویژگی ها و وعده های شان و نحوه ی اثرگذاری آنها بر مخاطبان ، به صورت اجتناب ناپذیر بخش بنیادینی از وجود مخاطبان می شود و در هر ثانیه از روز بر مخاطبان اثر می گذارد و این وظیفه ی یک مشاور برند است که به کمک قدرت برند و ابزارهای برند به محکم تر شدن پیوند میان مخاطب و برند شدت ببخشد .

خاطره ارتباط های برند ، به تمایل بیشتر خرید از برند منجر می شود و در شرایطی خاص و برای کسب و کارهایی خاص " برند " همه ی اعتقاد مخاطب می شود .

نقش مشاور برندینگ چیست ؟

اما در این میان نقش ما به عنوان مشاور برند و خالق برند شما چیست ؟

تیم برندسازی و مشاور برندینگ مِی شان با بررسی مفاهیم و ساختار کسب و کار شما ، در سازمان شما زیرمجموعه ای از تغییرات را ایجاد می کند ، برخی از این تغییرات بزرگ و برخی جزئی هستند و در طولانی مدت نمایان می شوند ، برای هر دسته از مخاطبان ، استانداردهای عملیاتی و رفتاری مجزایی تحت سایه ی کلی برند خلق می شود .این یعنی پیشنهاد فروش ، برای هر دسته از مخاطبان بصورت مجزا طراحی و ارائه می شود و هر گروه از مخاطبان برند پلن ارتباط گیری منحصر به فردی دارند . در مدت زمان معینی برند جای محصول در ذهن مصرف کنندگان قرار می گیرد و کم کم برند شما تفاوت اصلی محصول شما با رقبایتان می شود .

در برخی از پروژه های برندینگ ، بنا به تشخیص مشاور برند ، ویژگی های جغرافیایی – مثل برندینگ شهری ، خلق برند برای یک مکان تاریخی ، اجتماعی و یا برندسازی برای یک صنایع دستی - ، ویژگی های مذهبی – مثل آداب و رسوم عاشورا ، جشن های خاص مذهبی و یا برندینگ یک مکان خاص برای مورد خاص مذهبی - ، ویژگی های انسان شناسی و ... هم باید لحاظ شود و اجرایی شود که در سنجش های اولیه در نظر گرفته خواهد شد .

تجربه ی چندساله ی ما در حوزه ی مشاور برندینگ و خلق برند به ما ثابت کرده با ورود و کنترل برند ، حس درونی شرکت ها و کارکنان شان آنچنان قوی می شود که پس از مدتی خودشان از مبلغان اصلی برند می شود و با اثرگذاری صحیح روی هر گروه از مشتریان و مصرف کنندگان به افزایش سهم بازار و وفادارسازی مخاطبان می پردازند .

در این میان بنا به نیاز سازمان ، اینترنال برندینگ ( برندسازی داخلی سازمان ) ، سنجش مجدد مارکتینگ پلن ( برنامه بازاریابی ) و همسو سازی آن با برنامه های برندینگ ، آموزش پرسنل ، هدف گذاری مجدد ، برنامه ریزی مجدد برای نقاط تماس برند ، دیجیتال برندینگ و حتی ری-برندینگ – در صورت نیاز – هم جزوی از برنامه های اجرایی سازمان خواهد شد .

ما در کنار شما به عنوان یک مشاور و مجری می ایستیم و با بررسی درست و حساب شده کسب و کارتان و محصول و مخاطبانتان به خلق یک راه درست و سودآور از طریق برند و برندینگ در مسیر موفقیت می پردازیم .

پیش از اقدام و صرف هزینه به سرمایه گذاری روی کسب و کارتان بپردازید . برند یک سرمایه گذاری سود آورِ معنوی بلند مدت است . با ما تماس بگیرید . تلفن مستقیم مدیر بخش برندینگ و مشاوره برند 09109922113

برای آینده ی درخشانی که پیش رویمان هست شکرگزار باشیم و برای رسیدن به یک تصمیم درست ، زودتر اقدام کنید . ما تمام قد حواسمان به شما هست و حمایتتان می کنیم.

مِی شان مجری و مشاور در خلق برند ، توسعه کسب و کار ، برندینگ و تبلیغات برند

 

 

 

.

در حوزه ی برندسازی باید بدانیم

ارزش یک برند زمانی افزایش چندانی پیدا می کند که مردم در جامعه پس از شنیدن نام برند یا دیدن المان های مرتبط به برند به تداعی مشترکی در ذهنشان دست یابند ، ...

روح همه ی ما با داستان عجین شده است.داستان بخشی از وجود ماست که به شدت با آن همزاد پنداری می کنیم و بخشی از واقعیت و خیال را برای ما پیوند میزند .

یکی از مواردی که این روزها علم برندینگ و ارتباط برند با مصرف کنندگان را رنگ و بوی تازه داده است ، مبحث شخصیت برند است! شخصیت برند یا brand personality از

در مبحث طراحی هویت برند ( در واقع فاز اول برندسازی )، پیاده کردن جوهره ی اصلی برند و نظارت روی تمامی نقاط تماس با هدف کمنرل وعده ها و جوهره ی برند

معماری برند از جمله مباحث تخصصی است که به برندهای پورتفلیو و برند های با سبدهای محصول متفاوت بیش از سایرین توصیه می شود. این مبحث مهم و فوق العاده تخصصی به طراحی برند ،...

محبوبیت و معروفیت بخشی از وجود همه ی ماست که بصورت ناخواسته برای رسیدن به آن تلاش میکنیم و پرسنال برندینگ یکی از راه های خلق این محبوبیت است ...

برندسازی عاطفی یا emotional Branding در واقع یک اصطلاح یا به عبارت دیگر برنامه عملیاتی در برنامه ارتباطات بازاریابی است که بطور مستقیم عملکرد برندسازی را بر جذبه های عاطفی رفتاری

در آغاز فقط لوکس بود! لوکس گرایی را در همه جا می توان یافت ! یا حداقل می توان واژه ی لوکس را همه جا دید . لوکس گرایی در صنعت مُد حضور دارد و مُد ...

برندینگ مربوط به فضای کسب و کارها – و نه مصرف کننده ها – که آن را B2B Branding می نامیم طبقه ای از برندسازی است که در آن یک کسب و کار برای خلق یک جایگاه میان کسب و کارهای ....

.


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114