مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برندینگ لاکچری

در آغاز فقط لوکس بود!

لوکس گرایی را در همه جا می توان یافت ! یا حداقل می توان واژه ی لوکس را همه جا دید .

لوکس گرایی در صنعت مُد حضور دارد و مُد برای لوکس بودن مفید است ، امروزه شاهد هستیم که هر محصولی تمام تلاشش را می کند که خودش را لوکس معرفی کند یا حداقل برای گروهی از افراد لوکس به شما آید. ( این را به راحتی می توانید با یه جست و جوی کوچک در تبلیغات و آگهی های مربوط به مبلمان ، خانه ، ساعت و پوشاک ببنید)

اما آیا واقعا هرآنچیزی که به آن لوکس می گوییم ، لوکس است ؟؟ و آیا می شود همه چیز را به عنوان محصولی لوکس شناخت؟

برندسازی لاکچری یا خلق یک هویت همسو با جامعه ی هدف در جایگاه لوکس گرایی

با اندکی جست و جو متوجه می شویم که استفاده از واژه ی لوکس این روزها به واژه ای شایع و همه پسند تبدیل شده است و تولیدکنندگان و فروشندگان به افزایش استفاده از واژه هایی نظیر لوکس در دسترس ، لوکس واقعی ، لوکس جدید ، سوپر لوکس و ... روی آورده اند ( در کمال ناباوری تبلیغی با بیان لوکس اقتصادی نیز در بیلبردهای تهران مشاهده شده است ! که احتمالا یا طراح درکی از لوکس بودن نداشته یا مخاطبان و شعورمخاطب را در نظر نگرفته است )

از این توصیف ها و صفات می شود به راحتی فهمید که واژه ی لوکس برای مردم دیگر شفاف نیست و لاکچری بودن و لوکس بودن برای مخاطبان نیاز به توضیح دارد.

برندینگ لاکچری یا برندسازی لاکچری که نتیجه اش خلق یک برند لوکس است درست در همین جا وارد جریان کاری می شود . جایی که همه سعی در قراردادن محصولاتشان در طبقه محصول لوکس دارند و لاکچری بودن فقط یه واژه ی بی عمق و سطحی شده است. شما به کمک برندینگ لاکچری به خلق مفهومی می پردازید که به واسطه ی آن فرد بتواند درک کند لوکس بودن یک مفهوم عمیق است و او را از دنیای عمومی جدا می کند و جزء دسته ای از افراد با تعهدات اجتماعی خاص قرار می دهد ، از طرفی برندینگ لاکچری به مخاطب این اطمینان را می دهد که با قرارگرفتن در طبقه ی مخاطبان برند ، تضادهای موجود در مورد لوکس گرایی دیگر در وی اثری ندارد.

در فضای برندینگ لاکچری حتما باید بدانیم که لوکس گرایی در ذهن مخاطبان در دو سطح برند و محصول تعریف می شود و وقتی به مخاطب در مورد یک برند لوکس گفته می شود در ذهن مصرف کنندگان تداعی مشخصی از لوکس گرایی تصویر می بندد ( تداعیاتی مثل طیف رنگ طلایی ، معابد یونانی ، زندگی های خاص و شاید قیمت بسیار بالا ) اما وقتی صحبت از یک محصول لوکس به میان می آید ناخواسته ذهن دنبال یک برند لوکس می گردد که بتواند محصول را به آن مرتبط کرده و ادعای مطرح شده را بپذیرد . این پذیرش با توجه به مفهوم برند و شخصیت برند – که در مورد برندهای لوکس پر رنگ تر و حساس تر بوده –در مورد افراد متفاوت است .

خلق یک برند لوکس یا برندینگ لاکچری منجر به خلق یک هویت در ذهن یک جامعه ی کتفاوت با سبک لوکس گرایی است

برندسازی لاکچری یک مفهوم عمیق است که براساس مدل های تعریف شده پیاده سازی می شوند و با توجه به جامعه ی هدف و مخاطبان طراحی و اجرا می شوند .  این مفهوم فراتر از کیفیت قرار دارد . به قول رِمی کراگ : تفاوت میان باکیفیت و لوکس تفاوت خیلی خوب و احساس برانگیز است . در برندسازی لاکچری ایکه فقط به بالاترین سطح کیفی برسید کافی نیست ، چیزی که باید به بالاترین سطح خودش برسد احساسات مخاطب است . از طرفی محصولات شما باید سمبل شکوه ، ثروت ، زیبایی و جذابیت باشند و در واقع به اندازه ی کافی توجه برانگیز باشند تا در جایگاه یک محصول لوکس قرار بگیرند ( عدم تطابق ادعای برند و عملکرد برند آسیب های جدی به برند وارد می کند)

در طراحی هویت یک برند لوکس باید جوری عمل شود که گویی این برند استاد بزرگ سلیقه است و تمامی مخاطبان هم همین عقیده را دارند . پس رعایت جزئیات و ترفندها بسیار مهم است .در این فضا باید دقت شود که بعد کیفی یک برند لوکس انباشت پذیر نیست ( یعنی هیچ کس یک جواهر کارتیه را با شمردن تعداد الماس هایش قیمت گذاری نمی کند ، ارز جواهر کارتیه به عنوان یک محصول لوکس بیش از اجزای آن است ) و شخصیت لوکس برند مدیون ارزشی است که به مخاطبان ارائه می دهد ( بدین معنا که یک خودروی رولز رویس به واسطه ی جابه جا کردن صاحب آن از منزل به محل کار و بالعکس ارزشمند شمرده نمی شود – مدیریت و طراحی هوشمندانه تک تک المان ها در تک تک موارد باهم شاهکار و معجزه ای به نام رولز رویس را خلق می کند)

موضوع مهم دیگری که در مورد برندسازی لاکچری در نظر میگیریم عبارت " عالی آری ، قابل مقایسه هرگز " است . این موضوع ، موضوعی مهم است که باید در مبحث برندسازی ، تعهدات ، شخصیت و مدیریت یک برند لوکس بدان توجه شود.  برند لوکس طبیعتی خود مختار و خود محور دارد . این برند باید به شیوه ای طراحی شود که هیچ استانداردی به جز استانداردهای سخت گیرانه و غیر معمول خود را نپذیرد (  هیچ کس مسیحیت و بودیسم را از روی تعداد نمازها و نوع عبادتشان مقایسه نمی کند ، در واقع عقاید و استانداردهای هر دو مکتب بنا به جهان بینی خودشان تعریف می شود) این استانداردها باید در قواعد تجاری نیز جاری باشد ، نوع قیمت گذاری ، نحوه فروش ، نوع گفتمان و مذاکره و ...در واقع یک برند لوکس در طولانی مدت وظیفه ی خلق رگه هایی از فرهنگ را دارد ( رولکس ، فقط  زمان را نمی گوید ، رولکس خاطرات را بازگو می کند)

برندینگ لاکچری و خلق یک برند لوکس استاندارهای خاص خودش را دارد

در باب برندسازی لاکچری موارد و نکات بسیار مهم و حیاتی ای وجود دارد که به هیچ عنوان نمیشود از آن ها اغماض کرد و نادیده گرفتن هر کدام آسیب های شدیدی را در طولانی مدت بر بدنه ی برند وارد خواهد کرد .  مواردی از جمله وفادارسازی ، غلبه بر رقیب در فکر مخاطبان ، تعریف مزیت رقابتی و ... . امیداوریم بتوانیم در مسیر درست برندسازی لاکچری در کشور قدمی مثبت برداریم.

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114