مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

شناخت شخصیت برند

براساس ارکتایپ های شخصیتی برند

یکی از مواردی که این روزها علم برندینگ و ارتباط برند با مصرف کنندگان را رنگ و بوی تازه داده است ، مبحث شخصیت برند است! شخصیت برند یا brand personality از مواردی است که باعث تمایز در انتقال مفاهیم و برقراری راحت تر ارتباط بین مخاطبان و برند میشود .

در ادبیاتی راحت تر برند ها در هر وضعیتی که باشند درست مثل انسان ها در نظر افراد شخصیتی منحصر به فرد دارند . این شخصیت هر چه باشد در صورتی که به درستی استانداردهای کارکتری را رعایت کرده باشد به انتقال یک شخصیت ثابت و قابل اعتماد به مخاطبان کمک می کند و اثر عمیقی را در باور پذیرتر کردن برند توسط مخاطبان می کند.

این شخصیت میتواند دارای جنسیت و جذابیت های خاص جنسی برای طرف مقابل باشد تا جنسیت مخاطبانش را با توجه به کارایی راحت تر جذب کند . برای مثال جنسیت اکثر برند های لوازم آرایشی زن و اکثر ابزار آلات صنعتی مرد است ، زیرا هر دو نیاز دارند تا اعتماد را در مخاطبانشان نهادینه کنند.

در کنار جنسیت ، عاملی به عنوان کاراکتر رفتاری که ما آن را آرکتاپیپ می نامیم هم به توصیف جزئیات رفتاری می پردازد. طبق مدل اصلی و استاندارد موجود در بازار ما 12 آرکتایپ داریم که کاراکتر اصلی شخصیت را شکل می دهند که ما به اختصار آنها را بیان می کنیم ، لازم به ذکر است که این کاراکترها هیچ برتری به یک دیگر ندارند و با توجه به انتظار مصرف کننده از دل تحقیقات بازار استخراج می شوند.

 • دانا مثل برند آئودی – این کاراکتر سعی کشف حقیقت دارد و هدفش استفاده از هوشمندی و آنالیز دانسته هایش دارد . بصورت واضح این کاراکتر سعی در آموزش و همه گیر کردن اطلاعات برای همگان دارد.

آرکتایپ دانا مثل آئودی عاشق یادگیری و آموزش است و مانند یک راهنما عمل میکند.

 • شعبده باز مثل رِد بول – این کاراکتر سعی در بیان گذاری قوانینی در جهان دارد که نشان دهد ، ناممکن ها امکان پذیر است و باور دارد که رویاها به حقیقت میپیوندد.

در مورد شخصیت برند شعبده باز باید گفت ناممکن ها درین شخصیت امکان پذیر است

 • دلقک مثل مک دونالد – برند هایی با کاراکتر دلقک سعی دارند به مخاطبان بقبولانند که باید در لحظه زندگی کرد و لذت برد و سعی دارند لحظات عالی را برای مخاطبان فراهم کنند.

آرکتایپ دلقک یک آرکتایپ خوش است با شعار در لحظه زندگی کردن

 • قانون گذار مثل رولکس – هدف اصلی برندهایی با کاراکتر قانون گذار کنترل است ! خلق قواعد و قوانینی برای یک خانواده ی موفق ، کسب و کار موفق و جامعه موفق

شخصیت های قانون گذار تمام تلاش خود را می کنند که برای سایر برند ها در طبقه محصولشان مثل یک قانون گذار عمل کنند.

 • عاشق مثل چنل – تجربه ی یک لذت خوشایند هدف اصلی این برند است و سعی دارد مخاطبان را هرچه بیشتر و بیشتر جذاب و خواستنی کند.

برندهایی با شخصیت عاشق تمام تلاش خود را می کنند که مخاطبانشان هرچه بیشتر جذاب و خواستنی شوند.

 • قانون شکن و عاصی مثل ویرجین – انقلاب و اعتراض به تبعیض ها و نابود کردن یا درست کردن هر آنچیزی که درست کار نمی کند درست مثل برند ویرجین هدف و وظیفه ی اصلی این برند است .برندهایی با این کاراکتر شخصیتی سعی دارند تا با خلق شوک به ایجاد یک تغییر دست بزنند.

برندهای عاصی یا قانون شکن برندهایی معترض به وضعیت قانون ها و قواعد هستند و اعتراض خود را با قانون شکنی به نمایش در می آورند.

 • کاشف – مثل The North Way - ایجاد تجربه ی آزادی برای کشف و تجربه هر چیز قابل اکتشاف در دنیا آرزوی اصلی برندهایی با این کاراکتر است و ماموریتی که برای این برندها تعریف شده دنبال کردن و تجربه ی چیزهای جدید برای مخاطبان است.

ماجراجویی یک خصلت شخصیتی است که برندهای ماجراجو و کاشف مسئول به تصویر کشیدن آن ها هستند . این برندها دنبال کردن و تجربه چیزهای جدید را به مخاطبانشان می دهند

 • خلاق مثل اپل – برندهایی با این کاراکتر رفتاری در پی خلق چیزهایی با ارزش بسیار بالا برای مخاطبان هستند در واقع تلاش می کنند هرآنچه که در خیال و اندیشه ی مخاطبان است را حقیقت بخشند.

برندهای خلاق تمام تلاش خود را می کنند تا خیال و اندیشه ی مخاطبان را حقیقت ببخشند. 

 • حامی مثل سس ولوو – کاراکتر حامی تمام تلاش خود را در حمایت از مخاطبان و کمک کردن به آنها می کند و استراتژی عملیاتی اش انجام کاری برای سایرین است.

تمام تلاش برندهای حامی ، تلاش در جهت حمایت از مخاطبان و کمک کردن به آنهاست

 • آدم معمولی مثل نوکیا – برندهای آدم معمولی تمام تلاششان را برای برقراری ارتباط با سایرین می کنند و باور دارند همه زن ها و مردها با یکدیگر برابر و مساوی هستند.

برندهای آدم معمولی تمام تلاششان را برای برابری زنان و مردها و برقراری ارتباط بین افراد را برقرار می کنند.

 • قهرمان مثل نایک – کشف تکنولوژی یا حقیقتی که به بهتر شدن دنیا کمک کند و دنیا را جای بهتری برای زندگی کند هدف اصلی این کاراکتر است.

هدف برندهایی با شخصیت قهرمان تبدیل دنیا به جای بهتری برای زندگی است.

 • بی گناه مثل داو – از نام این کاراکتر برند کاملا میتوان حدس زد که چه ماموریتی دارد ، این کارکتر سعی دارد تجربه ای به ارزش زندگی در بهشت را با هدف شاد تر بودن به مخاطبان هدیه دهد و تمام تلاش خود را می کند که کار درست را انجام دهد.

کاراکتر بی گناه سعی در انتقال تجربه ی یک زندگی ای شاد مثل بهشت را به مخاطبانش دارد. 

شخصیت برند در میان برند هایی که یک مفهوم مشخص – و نه یک لوگو و اسم را – دنبال می کنند به یکی از عناصر اساسی و اصلی تبلدیل شده است . عنصری که در تمام تبلیغات ،جذبه های رفتاری مشخصی را عیان و نمایان می کند.

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114