مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برندسازی

برنده سازی به کمک خلق برند

برندینگ  ، کسب هویتی ماندگار و وفادارسازی هوشمندانه ؛

در ابتدا باید بگوییم که برندسازی ( خلق برند ) در شرایط فعلی مثل یک چراغ راهنما عمل می کند . زیرا با توسعه ی روزافزون کسب و کارها ، تولد کسب و کارهای نوپا ، توسعه ی محصول ، تغییر در نحوه ی ارائه ی کسب و کارهای قدیمی ، دنیای پروموشن ها ، حجم بالای هزینه های تبلیغات و بازاریابی و ... ، داشتن یک هویت ماندگار در ذهن ها تنها راه حل به یاد ماندن و به یاد آورده شدن توسط مشتریان خواهد بود . هویتی که به خوبی معرفی شده باشد ، مشتریان در موردش درکی مشخص داشته باشند و به نیکی و احترام از آن یاد کنند.

برندسازی شامل ماموریت ، تحقیقات بازار ، ساخت هویت برند ، بازاریابی و ... است .

متاسفانه بازار فعلی کسب و کارها در دنیای امروز به شیوه ای است که صاحبان کسب و کار به اشتباه ، تبلیغات و تبلیغات و تبلیغات را تنها راه حل ممکن برای فروش و افزایش ،توسعه ی بازار ، بازارسازی ، در یاد ماندن ، کسب اعتبار و ... می دانند ، تبلیغاتی که هر بار به سلیقه ی یک کارفرما ، با نوای ذهنی سازنده ی تبلیغ و در مدت زمانی که بودجه ی شرکت و یا شخص اجازه دهد ادامه دارد و این باعث شده که هر کس تبلیغات بیشتری داشته باشد ، موفقیت بیشتری در بدست آوردن سهم بازار و فروش کسب کند و با ظهور رقیبی با حجم جدید تبلیغاتی دوباره روز از نو و روزی از نو.

نقش برند در این میان زمانی رنگ پیدا می کند و معنی میشود که صاحبان کسب و کار تصمیم به خلق یک جایگاه در ذهن مشتریان با هدف پر رنگ تر و ماندگار تر کردن حضورشان می گیرند . در این شرایط برند به رشد آرام کسب و کار در میان رقبا ، افزایش آرام سهم بازار ، بالا رفتن اعتبار کسب و کار بین جامعه ی هدف و خلق یک جامعه ی وفادار می کند ، اتفاقی که هر روز به واسطه ی برندهای خارجی ما بیشتر و بیشتر درگیرش می شویم.

برای مثال :

 • بربری متعلق به مدرن پوشان کلاسیک است !
 • اپل جوان ، تیز ، باهوش و خاص است .
 • مجله ی آنگاه یک آدم معمولی هنرمند و خوش سخن است .
 • دیجی کالا مرجع فروش دیجیتالی کالاست .
 • افق کوروش بزرگترین دیسکانت سنتر ایران شده است .
 • فیلم های محمدرضا فروتن اجتماعی تلخ و احساسی است .

شش مثال بالا ، همه روی یک هویت ( یک مفهوم ) سوار شده اند و مخاطب به دلیلی به جز قیمت در ذهنش به آنها فکر می کند .

( اگر این سوال در ذهن تان نقش بسته که آیا تمامی این موارد یک برند محسوب می شوند ، باید بگوییم طبق تعریف آکادمیک برند اثری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص است و به وسیلهٔ آن ، محصول از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد ، از طرفی دیگر برند شامل همه احساسات، ویژگی ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم وافراد از یک نام است و با توجه به این مفاهیم ، موارد فوق برند هستند . )

برندینگ در واقع طراحی یک هویت برای تن کسب و کارمان است . هویتی که برگرفته از نیازهای جامعه ی هدفمان است و قابل احترام برای مخاطبان ، پس ماندگار و همیشگی . برند به شما و کسب و کارتان ارزش ، اعتبار ، مشتری ، هویت ، ماندگاری ، کاهش هزینه های تبلیغات در بلند مدت و ... می دهد اما خود پروسه ای است که باید برای خلقش زمان به خرج داد .حوصله کرد تا جان بگیرد و کم کم بزرگ شود تا قدرتمند شود .

حرکت به سمت خلق برندسازی ( خلق برند ) چگونه است ؟

ایده برندسازی برای کسب و کارهایی که به خلق ارزش افزوده در طولانی مدت – بیش از یکسال – می اندیشند ، نظریه ی واقعا خوبی است . برای حرکت به سمت دنیای برند ، باید گام های عملی برداشته شود.

استراتژی‌هایی وجود دارد که برای موفقیت آمیز بودن امر برندسازی ، بایستی به کار گرفته شود .ایجاد یک برند فرآیندی حداقل شش مرحله ای است (با بنا به اینکه این برند باید برای خدمات یا کالا خلق شود ، B2B Branding باشد یا B2C Brandgin متفاوت است ) . هر مرحله باید طوری طراحی شود که شما کنترل کسب و کار را از دست ندهید ، طراحی گام های عملیاتی باید طبق الگوی شخصی سازی شده ی کسب و کار شما باشد و تنها در این صورت است که این گام‌ها به شما اطمینان خواهند داد که برند شما جلوه بدی ندارد و کسب و کارتان با وضعیت هایی روبرو نخواهید شد که نتواند به تعهداتش عمل کند .

 خلق برند b2b - خلق برند b2c

تنظیم مراحل در یک خلق برند و برندسازی به چه شیوه ای است ؟

برای خلق یک استراتژی موفق برند سازی ، یکی از مواردی که اهمیت فراوانی دارد این است که در کسب و کار مان غرق نشویم . غوطه ور شدن و غرق شدن در یک کسب و کار باعث انجام اشتباهات و رسیدن به نتایج نامناسبی در برندسازی است . از جمله ی این اشتباهات که به کرات با آن روبه رو می شویم ، تطبیق دادن عناصر برند با کسب و کار است !

اگر بخواهیم با یک مثال موضوع را جلو ببریم باید بگوییم که یک سر آشپز هر چقدر هم که در آشپزی ماهر باشد هرگز که پیش از آنکه به دیدی روشن از ذائقه مشتریانش برسد ، خوراکی را طبخ نمی کند و برایش رسپی ای تدارک نمی بیند و تطبیق دادن یک برند با کسب و کار مانند طراحی یک رسپی بدون توجه به مواد مورد نیاز ، سلیقه ی مشتری و ... است .

یکی از ملاک‌های اصلی برای موفقیت در برندسازی تنظیم مراحل و شناخت کامل مشتریان است .این شناخت به ما اجازه خواهد داد که با دقت ، هویت برند ، کانال‌های ارتباطی ، ابزارها و حواس مورد نیاز برای انتقال برند را شناسایی و انتخاب کنیم . عبارت " تنظیم مراحل برندسازی " تشبیه مناسبی است .

در طراحی هر برند ، تمامی عناصر ، باید در یکپارچگی با برند مان باشند . در واقع اولین پرسشی که باید بپرسیم این است که دقیقاً چه چیزی از برند می‌خواهیم ؟ چه پیام هایی را باید به مخاطبان ابلاغ کنیم و بدانیم نتیجه چه خواهد بود .

فراموش نکنیم که پیش از رفتن به گام بعدی باید همه چیز روشن شود .

سهم اجزای ترکیبی در خلق یک برند چیست ؟

پیش از تجزیه و تحلیل کامل یک کسب و کار و خلق یک برند باید درک کامل از اجزای ترکیبی آن کسب و کار داشته باشیم . مثلا

 • - محرک های استراتژی فروش چه چیزهایی هستند ؟
 • -نظریه اساسی مالی در طراحی پلن های مالی چیست ؟
 • - وفاداری مخاطبان و مشتریان چه نقشی در طراحی پیام بازی می‌کند ؟
 • - کارشناسان فروش چه نقشی در جذب مخاطبان دارند ؟
 • - تا کنون تبلیغاتی انجام شده است و نتیجه ی این تبلیغات چه بوده است ؟
 • - آیا برنامه های قیمت گذاری و انتخاب مشتریان براساس اصول درست و کلی کسب و کار انجام شده است ؟
 • - رقبای اصلی چه کسانی هستند ؟
 • - حجم کلی بازار بالقوه چقدر است ؟
 • - چند درصد از مشتریان ، مشتریان وفادار هستند ؟

مجدداً به مثال سرآشپز برمیگردیم ، اگر خلق یک برند را پختن یک خوراک در نظر بگیریم ، بایستی مقدار مواد تشکیل دهنده ی وعده ی خوراک مورد نظر را بدانیم ، باید بدانیم که چه ماده ی خوراکی ای با چه چیزی و به چه اندازه ای ترکیب می‌شود و هر ماده چگونه باید آماده شود تا ترکیب شگفت انگیز را به وجود آورد .

برای خلق برند هم باید بدانیم که با توجه به مخاطبان و الگوی طراحی شده ، چه هویتی ، با چه وعده هایی ، تحت چه شخصیتی ، به کمک چه ارزش هایی ، از طریق کدام ویژگی ها ( و به وسیله ی چه حواسی ! ) باید به مخاطب منتقل شود .

چگونه باید اجزای ترکیب شده را در برندسازی جمع آوری کنیم ؟

زمانی که مراحل فوق را برای کسب و کارتان طی کردیم و اجزای گوناگون آن را تجزیه و تحلیل کردیم ، زمان آن می رسد که اجزای آن را گردآوری کنیم . ( برای خلق یک برند تان شکی نیست که باید با اجزای گوناگون آشنا باشید . ) این آشنایی به ما اجازه خواهد داد که برند را طوری طراحی کنیم که هر مولفه به صورتی ارزشمند و کارا در کسب و کارتان تقویت شود و بتواند در امتداد مفهومی واحد به حیات خود ادامه دهد .

چند نکته ی کلی در حوزه ی برندسازی (ساخت برند ) حائز اهمیت است .

1- برنامه هایی که برای ارتقا ، توسعه و خلاقیت برند در نظر گرفته می شود .

2- تصویر برند در میان مخاطبان با توجه به فعالیت های کلی برند

3- استراتژی های کوتاه مدت برندسازی و چگونگی تغییر ماهیت به برنامه های عملیاتی براساس وضعیت برند ، رقبا و بازار استراتژی های برندسازی .

4- شاخص های ضمانت اجرایی شدن وعده های برند چه مواردی است و چگونگی سنجش آنها .

5- برنامه ی امروز شما در برندسازی ، وضعیت امروز کسب و کار شما ، وضعیت امروز رقبا .

پس از این ها باید بگوییم هنر فروش برند و برندسازی به یکپارچه سازی نیازمند است ، نه بیشتر و نه کمتر ! ایجاد یک عملکرد یکپارچه ی کامل ، پیش از اجرا به پژوهش نیاز دارد . هدف از این پژوهش کمک به مخاطبان برند و مصرف کنندگان برند برای خلق برند در بخشی از ذهنشان است . ( این بخش شامل هویت برند و جایگاه برند می شود که به ویژگی های متعلق به برند مربوط می شود ) . هر جنبه از این فرآیند با جزئیات کامل در یک نقشه ی راه بررسی خواهد شد و در نتیجه ، کسب و کار شما جایگاهی کاملاً درست و حساب شده را به مشتریان و مخاطبان خود اختصاص خواهد داد .

مراحل ساخت برند - برندسازی

و ما چگونه عمل می کنیم؟

پس از کشف نیازهای مخاطبان و پژوهش بازار ، ما در فضای خلق برند ( برندسازی ) به کشف جوهره ی برند – مطابق نظر مخاطبان می پردازیم . پس از کشف جوهره برند ، به طراحی وعده هایی مطابق نیاز و خواسته های مخاطبان و مصرف کنندگان برند می پردازیم . بنا به جوهره برند و وعده های مطابق نیاز مشتریان ، شخصیت برند و ارزش های آن ترسیم می گردد و بر پایه ی 4 لایه ی پیشین ویژگی های برند در سطح حسی و هویت های بصری ، قواعد و قوانین رفتاری بررسی استراتژی های قیمت گذاری ، طراحی برنامه های معرفی برند ، شیوه ی مناسب فروش برند و توزیع و... ترسیم می شود.

فراموش نکنیم که برای برندسازی ، پس از طراحی هویت برند بصورت کامل و پیش از اجرا باید نقشه ی راهی مشخص و ملموس طراحی شود و برای تمام نقاط ارتباطی با برند ، راه حل های متفاوت اجرایی بنا به استراتژی های کلی سازمان و استراتژی برندینگ نوشته شود . و در نهایت به کنترل ، سنجش و بهینه سازی عملکردمان می پردازیم .

رعایت اصول کلی در برندسازی واجب و الزامی است و تنها در اینصورت است که خلق و داشتن یک برند ، از شما برنده خواهد ساخت!

برای آینده ی درخشانی که پیش رویمان هست شکرگزار باشیم و برای رسیدن به یک تصمیم درست ، زودتر اقدام کنید . ما تمام قد حواسمان به شما هست و حمایتتان می کنیم.

برای مشاوره رایگان همین الان بطور مستقیم با مدیر بخش برندسازی شرکت تماس بگیرید . 09109922113

ندای بلند توسعه - مِی شان ، مجری و مشاور در امور تبلیغات ، IMBC , IMC ، برندینگ و خلق هویت های برند

 

 

 

 

در حوزه ی برندسازی باید بدانیم

ارزش یک برند زمانی افزایش چندانی پیدا می کند که مردم در جامعه پس از شنیدن نام برند یا دیدن المان های مرتبط به برند به تداعی مشترکی در ذهنشان دست یابند ، ...

روح همه ی ما با داستان عجین شده است.داستان بخشی از وجود ماست که به شدت با آن همزاد پنداری می کنیم و بخشی از واقعیت و خیال را برای ما پیوند میزند .

یکی از مواردی که این روزها علم برندینگ و ارتباط برند با مصرف کنندگان را رنگ و بوی تازه داده است ، مبحث شخصیت برند است! شخصیت برند یا brand personality از

در مبحث طراحی هویت برند ( در واقع فاز اول برندسازی )، پیاده کردن جوهره ی اصلی برند و نظارت روی تمامی نقاط تماس با هدف کمنرل وعده ها و جوهره ی برند

معماری برند از جمله مباحث تخصصی است که به برندهای پورتفلیو و برند های با سبدهای محصول متفاوت بیش از سایرین توصیه می شود. این مبحث مهم و فوق العاده تخصصی به طراحی برند ،...

محبوبیت و معروفیت بخشی از وجود همه ی ماست که بصورت ناخواسته برای رسیدن به آن تلاش میکنیم و پرسنال برندینگ یکی از راه های خلق این محبوبیت است ...

برندسازی عاطفی یا emotional Branding در واقع یک اصطلاح یا به عبارت دیگر برنامه عملیاتی در برنامه ارتباطات بازاریابی است که بطور مستقیم عملکرد برندسازی را بر جذبه های عاطفی رفتاری

در آغاز فقط لوکس بود! لوکس گرایی را در همه جا می توان یافت ! یا حداقل می توان واژه ی لوکس را همه جا دید . لوکس گرایی در صنعت مُد حضور دارد و مُد ...

برندینگ مربوط به فضای کسب و کارها – و نه مصرف کننده ها – که آن را B2B Branding می نامیم طبقه ای از برندسازی است که در آن یک کسب و کار برای خلق یک جایگاه میان کسب و کارهای ....

.


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114