مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برندینگ جهانی ؛ ساخت برندی بدون مرز

برندینگ جهانی یا داشتن یک نام تجاری بزرگ جهانی برای خیلی از کسب و کارها می تواند مثل ناجی عمل کند . زیرا تحریم های اقتصادی ، سختگیری های ارتباطی و اجرایی در عمل ، رقبای نوظهور و ... از جمله عواملی است که بر برندهای بین المللی اثرگذار نیستند ، در کنار این عوامل داشتن یک بازار خوب بین المللی در حالیکه شاید بازار داخلی کشش بالایی برای محصول را نداشته باشد  و یا کسب و کار در داخل کشور اصلا بازاری نداشته باشد از جمله عوامل دیگری است که سرمایه گذاری برای خلق یک برند بین المللی را توجیح می کند و آن را به یک راه حل کارا تبدیل می کند.

برندینگ جهانی ، خلق کسب و کاری بدون مرز

حدود سال 1980 ( 1345 ) تنها تعداد انگشت شماری برند بزرگ و جهانی وجود داشت که به اندازه کافی امکان ارائه ی محصولات خدمات و یا راه حل به مشتریانش در سراسر جهان ( و حتی گاها کشورش ) را داشته باشد . فروش جهانی در سراسر جهان نیازمند تیم فروش و بازاریابی گسترده بود، و یک بودجه بی پایان برای ترویج و معرفی ، ملات و آجر فروشگاه و مدیریت آن . در نتیجه، کسب و کار به طور متوسط ​​محدود به فروش به طور خاص در منطقه محلی خود بود.

اما حال حاضر ما ، زمانه و امکانات تغییر کرده است .

ورود اینترنت، تجارت الکترونیک و رسانه های موانع ورود و کشف بازارهای جدید را از سر راه برداشته است . بطوریکه  حتی کوچکترین نام های تجاری هم می توانند با مصرف کنندگان و مشتریانشان در سراسر جهان ارتباط برقرار کند البته اگر آنها راهی برای ارائه نتایج به مشتریان خود داشته باشند. این موضوع باعث شده که بازار رقابتی شدیدی بین کسب وکارهای مختلف ایجاد شود و حضور برند ، برندینگ یا داشتن یک مشاور برند در عرصه ی بین الملل اهمیت یابد .

مانند هر کمپین مهم دیگر برندینگ ، یک استراتژی جهانی نیاز است تا کنترل، تمرکز و برنامه ریزی دقیقی برای برند شما صورت پذیرد و در اینجاست که برندینگ جهانی ( و یا برندینگ بین المللی ) ظاهر می شوند.

در برندینگ جهانی ، عوامل ساختاری برند تا حدی دستخوش تغییراتی خواهند شد و این یعنی ابزارهای خلق برند – از جمله هویت های بصری ( لوگو ، رنگ و ... ) ، شخصیت برند ، معماری برند و ... ) تحت تاثیر عوامل مختلف منجر به رسیدن به نتایجی متفاوت خواهند شد .

برندینگ جهانی نمونه های موفق بین المللی زیادی دارد از جمله کوکاکولا و نایک و در برندهای داخلی برند سحرخیز هم از جمله نمونه های موفقی است که نباید در حوزه ی برندینگ جهانی او را نادیده گرفت .

با بالا رفتن قدرت برند در سطح جهانی، شرکت ها باید بصورت همزمان ، نسبت به جمع آوری و تحلیل داده ها، سازگار کردن برند با جامعه ی هدف بصورت تخصصی و طراحی ، نظارت و کنترل استراتژی های خود اقدام کنند .

طراحی استراتژی های برندینگ جهانی

در مورد برندینگ جهانی از ابتدا باید به مشابه برندینگ قلب و روح برای برند خلق شود و این روح در قالب کلمات مناسب ، تصاویر و آوایی لطیف ، سازگاری و منحصر به فرد به مخاطب منتقل شود . در انجام این کار، باید انعطاف پذیری برند ، استراتژی های برندینگ و مخاطبان لحاظ شده باشد زیرا حتی کوچکترین تفاوت در تنظیمات، عادات و فرهنگ های مختلف مصرف کنندگان مختلف می تواند موفقیت جهانی برند را متزلزل کند یا برند نابود شود.

در برندینگ جهانی در نظر داشتن چنین انعطاف پذیری، یک نگاه کلیدی این است که چگونه موقعیت فعلی محصول در یک بازار خاص ممکن است بر آینده پیشنهادات شرکت تأثیر بگذارد. اینجاست که موضوع موقعیت یابی اهمیت فراوانی می یابد و اگر موقعیت یابی محصول در بازارهای مختلف به طور قابل توجهی متمایز و یا یکسان با سایرین باشد، هزینه ها را افزایش می دهد ، پروسه ی اجرایی را طولانی تر می کند و می تواند گاها مشکلات عملیاتی ایجاد کند.

الگوها ، الگوریتم ها و موارد متفاوتی برای جهانی کردن یک برند وجود دارد . در مورد B2B Branding ، برندینگ خدمات و personal branding این پروسه ها در مقایسه با برندینگ خدمات زمانبر تر و سخت تر است و این موضوع باعث می شود در اجرای برندینگ جهانی دقیق تر و حساس تر عمل شود.

در سراسر دنیا برندینگ جهانی و برندینگ بین المللی جایگاه والا و ارزشمندی را به خود اختصاص داده اند اما متاسفانه در ایران ، این نیاز جدی نادیده گرفته شده است و خیلی از آن یاد نمی شود . البته شاید یکی از دلایل آن عدم باور افراد به مبحث مهم و حساس برندینگ است .

یادمان باشد برندینگ جهانی با داشتن یک موقعیت جهانی برای برند بسیار متفاوت است و برای تمامی کسب و کارها با موقعیت جهانی برندینگ جهانی راه حل نیست ، اما آنچه قابل تامل است برندینگ بین المللی و برندینگ جهانی یک راه حل کارا برای افزایش اعتبار و عمر برند و ارتقای بهره وری کیفیت برندینگ .

لازم به ذکر میدانیم ، یادآور شویم در مورد برندینگ جهانی و برندینگ بین الملل مواردی وجود دارد که شاید برخی از مرجع های علمی مفاهیم این دو پروسه را بصورت تخصصی از یکدیگر مجزا می کند ولی بصورت عمومی و در نظر کلی نتیجه ی نهایی برندینگ بین المللی و برندینگ جهانی معرفی کسب و کار شما به افرادی خارج از مرزهای جغرافیایی شماست .

 

مشاوران مِی شان برای ارائه ی خدمات در حوزه ی برندینگ در خدمت شما هستند . پیش از اقدام با ما تماس بگیرید . 09109922113

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114