مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برند آئودی

آئودی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای لوکس در جهان است و به خاطر خودروهای پیشرفته ، خاص و لوکس اش در دنیا شناخته شده است. در حال حاضر برند آئودی و کارخانجات برند آئودی یکی از گروه های متعلق به فولکس واگن است و میتوان گفتکه این برند خودروسازی معروف یکی از معروف ترین آرم های تاریخ اتومبیل - چهار حلقه های متصل آئودی را از آن خود کرده است . برند آئودی به جرات یکی از برندهای قابل تحلیل و مهم از نظر استراتژی های برند است که ما در اینجا این برند را از نظر وضعیت برند و SWOT ( قوت – ضعف – فرصت – تهدید ) بررسی می کنیم.

 بررسی برند هوشمند آئودی از منظر برندسازی و بازاریابی به عنوان یک برند در طبقه محصول لوکس

تحلیل برند از منظر SWOT

نقاط قوت برند آئودی

تکنولوژی و مهندسی – برند آئودی برای تولید خودروهای خود زمان بسیاری می گذارد . این یکی از اصول در تولیدات این برند است و این باعث می شود که این برند از نظر طراحی مهندسی و دقت در جزئیات و بازدهی اجرایی ماشین هایش شناخته شود. در واقع در بازار متقاضیان خودروهای لوکس این عامل یکی از مهمترین عوامل از نظر مخاطبان است . طراحی خودرو با مهندسی دقیق و استفاده از موتورهای با ظرفیت بالا ،به همراه  ظاهر زیبای تجهیزات تولید شده ( از جزئی ترین تا کلی ترین ) از مواردی است که برند آئودی برایش بصورت جدی وقت می گذارد.

نام تجاری – نام برند آئودی یکی از فاکتورهای مهم خرید این خودرو توسط متقاضیان خرید در این طبقه محصول است در واقع این برند فاکتور "اعتماد برانگیز برودن برای انتخاب " را به خوبی در ذهن قضاوت گر مخاطبان پاس کرده است . اینکه آئودی، یکی از امن ترین خودروهای جهان شناخته شده است در کنار طراحی و فن آوری های ایمنی ، ارتباطات بازاریابی مناسب و سال ها معرفی خودروهای جدید، سریع تر و براق تر این نام تجاری را به عنوان یک تولید کننده خودرو فوق العاده برتر به بازار معرفی کرده است.

محصولات – اینکه محصولات چه خدمت باشد و چه کالا برای یک کسب و کار (برای بقای کسب و کار) از اهمیت فراوانی برخوردار است حال اگر این مجموعه تولید کننده  خودرو در طبقه ی لوکس باشد ، تاثیر بالاتری روی عنصر موفقیت یا شکست شرکت خواهد داشت. البته که ما در حالتی این کلام را بر زبان می آوریم که محصولات برند آئودی یکی از بهترین ها هستند. برند آئودی سبک ها و طبقات مختلفی از مدل های خودروها را دارد . اگر بخواهیم دقیق تر صحبت کنیم سری A و سری Q از اتومبیل های آئودی یکی از محبوب ترین دسته های خودرو از نظر تقاضای مخاطبان هستند .لازم به ذکر است آئودی در حال حاضر استراتژی برند آئودی بر نوآوری در تولید خودروهایی با سبک هایی خاص مثل آئودی ultra، آئودی کواترو، ورزش آئودی نیز تمرکز دارد.

طراحی - BMW، مرسدس، آئودی، فراری، همه این اتومبیل هایی شناخته شده هستند و بخاطر طراحی منحصر بفرد اتومبیل هایشان حقوق انحصاری محوری در طراحی خودروها دارند. این خودروها هرکدام ویژگی هایی نظیر شیک بودن ، پیچیدگی طراحی و یا غنی بودن را با خود حمل می کنند که به جرات می توان گفت تمام این ویژگی ها را یکجا می توان در خودروهای ماشین آئودی یفت. اتومبیل های آئودی در کنار طراحی منحصر به فردشان به وسیله ی آرم خاصشان همواره متمایز می شوند . علاوه بر این، این خودرو در هتشكو و همچنین خودروهای سدان و لوكس قرار می گیرد.  در کنار طراحی های خاص و مشهور خودروهای آئودی لوازم جانبی برند آئودی نیز تقریبا به همان اندازه ماشین مشهور است. ناگفته نماند آئودی تمام المان های یک خودرو سطح بالا از جمله تعداد بالای کیسه هوا برای ایمنی سرنشینان ، صندلی ها و گرمکن های آینه، چرخ دنده های اتوماتیک، دکوراسیون داخلی ماشین را داراست که به طور کلی همه این چیزها به طراحی یک خودروی خوب کمک می کند.

 

نقاط ضعف برند آئودی

گوناگونی – حجم گوناگونی خودروهای آئودی آنقدر زیاد است که امکان انتخاب برای مخاطبان را سخت و دشوار می کند ، طبقات مختلف خودرو و مدل های متفاوت باعث شده است که این برند در یک طبقه ی خاص شناخته نشود.

تبلیغات و ارتباطات – شاید بخشی از استراتژی عملکرد برند آئودی این باشد که خیلی در فضای تبلیغات و روابط عمومی فعالیت نکند ولی این موضوع باعث شده است که این برند در  سطح top of mind اکثر متقاضیان خودرو در این طبقه شناخته نشود . عدم حضور موثر برند در فضاهای تبلیغاتی و روابط عمومی باعث کاهش حجم بازار این برند در طبقه خودروهای لوکس است.

 

بررسی برند آئودی به عنوان یک برند هوشمند با بررسی نقاط ضعف و قوت - تبلیغی از برند آئودی

فرصت های برند آئودی

 

Target Emerging Markets -  فروش محصولات لوکس در بازارهای نوظهور این امکان را به خودروسازانی از جمله آئودی می دهد که حجم بازار فروش خود را افزایش دهند.

نوآوری برای بازارهای بالغ – طلبیدن بازار به اتسفاده از خودروهای نوآور و متنوع در بازار های بالغ این امکان را به  آئودی می دهد که همانند رقبایش بتواند با تغییر در استراتژی های تولید سهم بازار بیشتری بدست آورد. نوآوری می تواند در قالب سوخت های جدید ، متریال با کیفیت بالا و یا کارایی بیشتر انرژی و یا کار کلی خودروها در خود باشد. نوآوری یک نیروی محرک برای تمایز است که در بلند مدت به آئودی کمک خواهد کرد.

تهدیدهای برند آئودی

بازار محدود - بازار محدود است و سایر رقبا نیز تمام تلاششان را برای بدست آوردن این بازار می کنند . این امر ممکن است در بلندمدت باعث اشباع بازار شود.

تهدیدات به طور کلی به ماشین های لوکس – تنوع طلبی نسل جوان به تغییر در حوزه های مختلف از یک طرف و سرمایه گذاری در سبدهای مختلف از طرفی دیگر باعث شده آینده خودروهای لوکس در معرض خطر باشد.

ریسک بازارهای بین المللی – کوچک بودن بازار داخلی برای برندهای خودرو سازی لوکس و ناشناخته بودن و انحصاری بودن قوانین دولت ها از سوی دیگر باعث خلق مشکل در بازارهای مختلف خودرو لوکس شده است.

مسابقه - مانند هر صنعت، رقابت حتی در بخش تولید کنندگان لوکس خودرو نیز بالا است.

 

تحلیل برند از نظر وضعیت برند در مخاطبان

از نظر عملکرد برند ، برند آئودی تمرکز بالایی بر مباحث برندسازی ، هویت برند و انتقال این هویت ها به بازار مخاطبان دارد. سبک تبلیغات برند آئودی تمام تلاشش را می کند تا تصویری منطبق بر فرهنگ برند ، شخصیت برند و هویت های برند را بر مخاطب منتقل کند . نتیجه ی این تلاش و جزئیات را می توان در تحلیل برند آئودی در مدل کاپفرر مشاهده نمود.

 

تحلیل برند آئودی براساس مدل کاپفرر نمایانگر سبک عملکرد برند است.

 شخصیت برند آئودی

 فردی پویا ، تحصیل کرده ، خبره ، ماهر و متعهد ، با عملکردی دوستانه با محیط زیست

تصویر برند آئودی

محصولی آلمانی ، کیفیت محور، با خلق جایگاه اجتماعی ، پیشگام در خلاقیت و ارائه ی محصولاتی منحصر به فرد

فرهنگ برند آئودی

 ارائه ی محصولاتی با کیفیت ، تکنولوژیک ، لوکس ، برای طبقه ای خاص با رویکردی پیچیده ، برندی خبره و ماهر، با سبکی مدرن و ورزشی

انعکاس برند آئودی

 برندی نوآور با محصولاتی دانا، موفق و ورزشی ، محصولاتی مدرن که همواره متفاوت دیده می شوند

تداعیات برند آئودی

محصولات (فروش خودروهای باکیفیت ) ، تجربه ی خریدی منحصر بفرد وخاص ، تصویر خرید برند آئودی

ارتباطات برند آئودی

 بسیار اعتماد برانگیز ، نوآوری در تکنولوژی بصورت شگفت آور، معتبر ، موفق و منحصر به فرد 

 برند آئودی یک برند با شخصیت دانا است که سعی در معرفی برند با جزئیات مرتبط با این شخصیت دارد

برند آئودی از جمله برندهای کاراکتر دانا است که به خوبی توانسته این آرکتایپ را به مخاطبان منتقل کند.

 

می شان مجری و مشاور در خدمات برندینگ و خلق هویت برند

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114