مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

کسب و کار

قدیم تر ها همه ی افراد یک دفتر خاطرات داشنتد که در آن یواشکی هایشان را مینوشتند. یواشکی هایی که برایشان مهم بود . بعد تر با همه گیر شدن تکنولوژی های ارتباطات انسانی این یواشکی ها ، یواشکی در دلها ماند و خروجی آن یک جمله شد . جمله ای که مفهومی عمیق داشت ولی سنگین و سربمهر میماند . این یواشکی ها در دل هر مدیر یا کارفرما در حوزه ی  کسب و کارش پایدار است. حسی که با هیچ فردی نمیتوان سهیمش کرد . اینجا یادداشت های مدیریتی یواشکی مدیران است.  یواشکی هایی که گاهی خیلی واضح دنیای کسب و کار فرد را زیرو رو میکند.

لطفا شما هم یواشکی های بلندنظرانه ی مدیریتی را بفرستید . به اشتراک خواهیم گذاشت . اگر بخواهید با ذکر نام و اگر نخواهید بدون نامتان

با می شان روی موفقیت و پیشرفت تمرکز کنید .

طبق تحقیقات به عمل آمده ذهن افراد از مولفه های متفاوت هوشمندی تشکیل شده است که این مولفه ها در هر فردی متفاوت از فرد دیگری است . این مولفه ها باعث تفکیک افراد در حوزه های موفقیت فردی و اجتماعی شان میشود و البته که هیچکدام بردیگری برتری ندارد .برای مثال افرادی نظیر انیشتین از هوش منطقی بالایی برخوردار هستند . یا افرادی مثل موتزارت از هوش موسیقیایی بالایی . اما براستی یک مدیر باید چه مولفه های ذهنی و هوشیاری داشته باشد تا باهوش خوانده شود ؟ در اینجا با همدیگر مولفه های مورد نیاز برای هوشمندی یک مدیررا بررسی میکنیم .

مولفه های هوش مدیریتی:
MQ=IQ+EQ+PQ+PQ+SQ

هوش مدیریتی(MQ): به ما يادآور مي‌شود براي موفقيت در زندگي شخصي و زندگي كاروكسب بايد بتوانيم بر خودمان مديريت قوي داشته باشيم و به عبارتي روي خودمان كه ارزشمندترين دارايي‌مان است سرمايه‌گذاري كنيم، و براي اين مهم، 5 هوش را با نگاه جامعيت‌نگري به‌كار گيريم تا با هم‌توان‌افزايي بين آنها انساني موفق باشيم.


هوش منطقی(IQ): همان هوش عقلي يا هوش رياضي است كه در مدارس، ما را با آن مي‌سنجيدند. اما همه‌ي ما شواهد بسياري از انسانهايي را مي‌توانيم مثال بزنيم كه در مدرسه و دانشگاه معدل بالايي داشتند، اما در به‌كارگيري آنها در زندگي خانوادگي و زندگي كاري به توفيقات سعادت نيافتند. پس هوش عقلي لازم است، اما كافي نيست.

 
هوش هیجانی(EQ): به معناي توان مديريت كردن هيجانات خود و ديگران. خوشبختانه هوش هيجاني قابليت اكتسابي دارد و ما مي‌توانيم با يادگيري در هر سن كه باشيم هوش هيجاني خود را ارتقا دهيم. پس كم‌كاري در اين زمينه فقط و فقط نشان‌دهنده‌ي تصور خودمان است. براي اينكه هوش هيجاني خودمان را بالا ببريم بايد به عوامل مهمي چون پايداري و استقامت براي رسيدن به اهداف درست از پيش تعيين‌شده، انگيزه‌بخش و مديريت روح و روان خودمان و پرهيز از نااميدي و يادگيري براي ارتقاي روحيه‌ي مثبت‌انديشي و كنترل و اصلاح دائم و مرتب رفتار و كردار خويش در راستاي انسان متعالي شدن، همدلي و گذاشتن خودمان به جاي ديگران كه با آنها سروكار داريم براي درك بهتر ايشان، و اين سؤال را از خود پرسيدن كه اگر من به جاي طرف مقابل بودم چه انتظاري داشتم، و در نهايت ارتقاي مهارت خودشناسي و شناخت تيپ شخصيتي خودمان با مراجعه به مشاوران كاربلد و مطالعه براي تقويت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف خويش بپردازيم.


هوش سیاسی(PQ): هوش سياسي است كه بهتر است آن را به هوش تدبيري ترجمه كنيم، و معنا و مفهوم آن اين است كه بدانيم در مقابل هر مشتري بهترين نوع رفتار چه بايد باشد.‌ تشخيص تفاوت مشتريان و به‌كارگيري بهترين شيوه‌ي عملكرد براي نزديك شدن به مشتري، هوش تدبيري يعني هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد.

هوش تدبيري يعني اينكه خودم را با سواد مخاطب هدف هماهنگ كنم و از به‌كار بردن سؤالات و عبارات نابجا خودداري كنم. هوش تدبيري توان درك طرف مقابل را در ما افزايش مي‌دهد. هوش تدبيري همان كياست داشتن در كار است. به ما ياد مي‌دهد كه با مشتري بحث نكنيم، ياد مي‌دهد كه در بازار رفته‌ايم تا معامله كنيم نه مقابله. اينكه همه جا جايز نيست اسم كوچك مشتري را به‌كار ببريم و اينكه درك فرهنگها و خرده‌فرهنگها را داشته باشيم.


هوش جسمانی یا فیزیکی(PQ): به ما مي‌گويد كه براي موفقيت در بازار، و نزد مشتري مي‌بايست روح شاداب و مغزي پويا داشته باشيم و اين مهم مهيا نمي‌شود مگر اينكه جسم سالم داشته باشيم. هوش جسمي به ما مي‌گويد كه عقل سالم در بدن سالم قرار دارد، پس مراقبت‌كننده‌ي ورزش و سلامتي خود باشيم.


هوش معنوی(SQ): نهايتاً هوش معنوي به انسان بودن ما، صداقت داشتن ما و سالم بودن اخلاق ما مي‌پردازد. همان پندار نيك، گفتار نيك، و كردار نيك است. هوش معنوي يعني خودمان را نانوايي فرض كنيم كه قرار نيست نان سوخته دست مردم بدهيم. ابتدا باور كنيم كه با فروش بيمه به مشتري براي او امنيت خاطر و اطمينان را فراهم مي‌كنيم، پس من در حال خدمت كردن به مشتري هستم، پس بايد مشاور صديق و راستگوي او باشم تا او با خشنودي كه به دست مي‌آورد من را به ساير دوستان و افرادي كه مي‌شناسد ارجاع دهد؛ چون ما مي‌دانيم تنها در اين حالت است كه فروش مؤثر يا فروش تكرارشونده به همان مشتري صورت مي‌گيرد و حتي او را به سفير برند و خوشنامي اعتبار ما تبديل مي‌كند.

میگن فقط یه مرد حرف یه مرد رو میفهمه ! راستش این جمله رو خیلی حس نمیکنم ولی این رو خوب حس میکنم که فقط یه مدیر حرف دل یه مدیر رو میفهمه !

قدیم تر ها همه ی افراد یک دفتر خاطرات داشنتد که در آن یواشکی هایشان را مینوشتند. یواشکی هایی که برایشان مهم بود ...

سعی بر آن داریم آخرین اخبار و یافته ها را در حوزه ی تکنولوژی به شما هدیه دهیم. از همراهی شما خوشحال خواهیم شد و اگر تمایل داشته باشید ...

داستای های مدیریتی را در به قصد اینکه یک مدیریت شگفت انگیز در شرکت داشته باشیم مینویسیم .نکاتی از مدیریت هست که به خودی خود مورد توجه قرار نمیگیرد ...