مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برندسازی خدمات - B2B Branding

برندینگ مربوط به فضای کسب و کارها – و نه مصرف کننده ها – که آن را B2B Branding می نامیم طبقه ای از برندسازی است که در آن یک کسب و کار برای خلق یک جایگاه میان کسب و کارهای دیگر – بعنوان جامعه ی هدف و مخاطبان – فعالیت می کند و تفاوت عمده ای که با برندسازی برای مصرف کنندگان نهایی – B2C   - دارد در ذات اصلی برند است . در برندینگ B2C موضوع متصل کننده ی تمام اجزای برند – نخ تسبیح برند – جوهره ی برند است که از خواسته های مشتری ( قول و وعده های برند ) استخراج می شود . ولی در برندسازی B2B – B2B Branding – عنصر متصل کننده ی برند ، عنصر جایگاه یابی است  که در واقع براساس جایگاه مورد انتظار برند طراحی می گردد. ( براساس مدل Bowl Eye )

در برندینگ سازمانی همواره دو عامل باید رصد ، نظارت و کنترل شود تا نتیجه ی رخ داده با نتیجه ی مورد انتظار و DNA  برند یکسان باشد .

1 – حس درونی که سازمان به خریدار منتقل می کند .

2- حسی که از بیرون با توجه به فیدبک مخاطبان به برند منتقل می شود.

یکی از مهمترین عوامل در برندسازی خدمات انتقال حس است.

در برندسازی کسب و کارها پس از خلق و شناخت جایگاه برند باید به خلق فوائد در دو سطح فوائد کارکردی و فوائد اقتصادی پرداخته شود تا نتیجه مورد انتظار برند یعنی فوائد عاطفی مشاهده شود . این موضوع باعث می شود برند در B2B Branding جزئی از مسیر برندسازی باشد ، زیرا برندینگ کسب و کار برای رسیدن به فوائد عاطفی باید پاسخگوی سوالاتی نظیر

برند چه احساسی در خریدار ایجاد می کند ؟ محصول چه کارایی و کاربردی برای مصرف کننده دارد ؟ ارزشی که برند در ازای وقت و هزینه برای مشتریانش ایجاد می کند چیست؟

باشد . حس و ارتباط با مشتریان در B2B Branding  از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است و این باعث حضور پررنگ و صد در صدی برند در پروسه برندسازی می شود.

در روابط B2B کسب و کار مخاطب شما – به عنوان مشتری -  خودش را شریک تجاری شما – و نه فقط یک خریدار – می داند که مدیریت این فضا – ایجاد منافع مشترک برای طرفین – ازجمله موارد مهم در برنامه ریزی های برندسازی از اهمیت والایی برخوردار است.

در برندسازی کسب و کارها معمولا فواید کارکردی از یکی از موارد ترس ، نیاز ، تقاضا استخراج می شود وفواید تجارب ملموس از برند باعث توصیه برند به دیگران می شود.

در کنار موارد فوق افزایش آگاهی از برند طبق استانداردهای برندیگ با رعایت فوائد برند از اهمیت خارق العاده ای دارد . در روابط B2B تبدیل شدن به یک برند با برجستگی بالا می تواند به افزایش درآمدزایی کمک شایانی کند. در معاملات B2B  آگاهی بالا از برند – Top Of Mind بودن برند- به تو کمک می کند در سریعترین زمان انتخاب شوی . با تغییر تکنولوژی و ورود جدید محصول به بازار به راحتی انتخاب شود. سایز خرید – کم بودن حجم خرید یا زیاد بودن حجم خرید – در سرعت انتخاب شدن تاثیری ندارد و برندی در Top Of Mind قرار دارد به راحتی انتخاب می شود، در صورت نیاز به خرید مجدد انتخاب مجدد برند گزینه ای اصلی خواهد بود و در توصیه به سایرین – در حوزه ی محصولات مرتبط و همگون – برند حتما جزو توصیه ها قرار می گیرد.