Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

والت دیزنی به گزارش مجله فوربس  تا تاریخ ژوئن 2018


ارزش برند   :  152.1 میلیارد دلار
ارزش هر واحد سهام :      DIS $ 113.51 $ -0.89 (-0.008٪)
صنعت :  تهیه و پخش فیلم های ویدوئویی برای سینما و تلویریون و محتوای صوتی برای رادیو
بنیانگذار:  والتر الیاس دیزنی در تاریخ 16 اکتبر 1923
کشور :   ایالات متحده
مدیر اجرایی فعلی :  رابرت ایگر
سایت اینترنتی :  http://www.disney.com
تعداد کارکنان :   199،000
دفتر مرکزی  :   بوربانک، کالیفرنیا

 

بررسی تحلیل برند والت دیزنی با احتساب پیشگام بودن در صنعت تولید انیمیشن های تخصصی گروه کودک و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است .

پیش از بررسی عملیاتی برند ، به مدل درآمد زایی برند والت دیزنی می پردازیم ؛

شرکت والت دیزنی یک شرکت سرگرمی و رسانه های بین المللی متنوع است. این کار از طریق چهار بخش تجاری انجام می شود:

  • شبکه های رسانه ای که شامل شبکه های تلویزیونی کابلی و تلویزیونی، تولید و پخش تلویزیونی، ایستگاه های تلویزیونی داخلی، شبکه های رادیویی و ایستگاه ها است.
  • پارک ها و استراحتگاه ها که در خیلی از بخش های دنیا وجود دارد و به تِم پارک ها یا پارک های موضوعی دیزنی معروف شده اند به شبیه سازی و باور پذیرتر کردن برند دیزنی ، تداعی برند و همسوسازی مخاطبان کمک شایانی کرده است از جمله ی این استراحتگاه ها و پارک های موضوعی می توان به ویتنام دیزنی در فلوریدا ، توچال دیزنی لند در کالیفرنیا؛ Aulani، Disney Resort & Spa در هاوایی؛ باشگاه تعطیلات دیزنی؛ خط کروز دیزنی؛ و ماجراهای دیزنی. اشاره کرد .
  • سرگرمی های استودیو و محصولات مصرفی شامل دو فاز تولید و به دست آوردن فیلم های زنده و متحرک، فیلم مستقیم به ویدیو، ضبط موسیقی و نمایشنامه های زنده و تولید فضاهایی از انیمیشن های دیزنی مثل عروسک ، لباس ، کتاب داستان و ... است. این بخش فیلم ها را عمدتا تحت عناوینی مثل والت دیزنی، پیکسار، مارول، لوکاسفیلم و Touchstone توزیع می کند و محصولات مصرفی در فروشگاه های والت دیزینی یا کانال های توزیع آن به فروش میرسد .
  • رسانه های تعاملی. بخش مصرف کنندگان و رسانه های تعاملی نام تجاری، مجوز استفاده بصورت مشخص و واضح را به شخصیت ها و خواص بصری و ادبی شرکت را به تولید کنندگان مختلف، توسعه دهندگان بازی، ناشران و خرده فروشان در سراسر جهان مجوز می دهد. همچنین بازی ها، عمدتا برای سیستم عامل های موبایل و کتاب ها، مجلات و کتاب های کمیک، منتشر می کند. این بخش نیز به طور مستقیم از طریق خرده فروشی ها، تجارت آنلاین و عمده فروشی، کالاهای مارک را توزیع می کند. علاوه بر این، عملیات بخش نیز شامل مدیریت وب سایت و طراحی، عمدتا برای کسب و کارهای دیگر شرکت، و توسعه و توزیع محتوای ویدئویی آنلاین است.

لازم به ذکر است درآمد برند دیزنی از سرزمین دیزنی ( پارک ها و استراحتگاه ها ) 3.29 میلیارد دلار ، از شبکه های رسانه ای 7.79 میلیارد ریال و از رسانه های مصرفی و تعاملی 1.97 میلیارد دلار بوده است .

در راستای خلق تداعی مورد نظر از برند : موسسه دیزنی برای افزایش درک مخاطبانش نسبت به برند دیزنی ، از مثالهایی که قادر به انتقال بصیرت مورد انتظار برند به جامعه ی هدفش هستند استفاده می کند. مثال هایی نظیر سرزمین دیزنی ( قلب هویت برند دیزنی از آنجا نشات می گیرد ) که به ارائه ی تصاویر و یک احساس مطبوع و ملموس از برند دیزنی کمک شایانی می کنند .

و به آنها کمک میکند تا در مدتی طولانی نتایج مورد انتظارشان را که قابل دسترسی است بدست بیاورند. اما عملکرد این برند از چه اصولی نشات میگیرد و بر چه اساسی؟ تا بدانیم دیزنی بدست آوردن موفقیت براساس یک جادو نیست و برندها براساس جادو نمیتوانند برندشان را در سطح تاپ در میان رقبا نگه دارند .

 

 

پیش نوشت : تمامی اطلاعات فوق براساس نتایج بازار ، تحقیقات میدانی ، اصول برندینگ ، کنترل و مدیریت اصولی برند بدست آمده است.