مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برند کوکاکولا


برند کوکا کولا تمرکز خود را بر مصرف کنندگان غیر الکلی نوشیدنی قرار داده است . با این هدف وسیع کوکا به خلق محصولاتی با توجه به بازارهای محلی پرداخته است. به همین دلیل، محصولات برند کوکاکولا، از قهوه، چای یخ، آب میوه، آب و آب ویتامین به نوشیدنی های گازدار مانند کوکاکولا، فانتا و غیره به انواع نوشیدنی ها تنوع دارند. این جایگاه یابی و تنوع وسیع در سراسر صنعت نوشیدنی باعث بدست آوردن سهم بازاری حدود 45-47٪ در سطح جهانی شده است.

لوگو کوکا کولا فراخوان یک نام تجاری بزرگ است. در تداعیات برند کوکا کولا ، فونت و نوشتار کوکاکولا همراه با لوگوی قرمز و سفید علامت تجاری آن یکی از شناخته شده ترین کلمات در جهان است، در واقع لوگوی برند کوکاکولا دومین لوگوی قدرتمند جهان است.

در طول سالها، کوکا کولا خود را از سایر برندهای تجاری رقبا به کمک استراتژی های هوشمندانه ( تبلیغاتی و بازاریابی) متمایز کرده است.

لوگوی برند کوکاکولا دومین لوگوی برتر جهان است . تداعیات برند کوکاکولا - رنگ ، لوگو ، فونت از قدرتمندترین تداعیات جهان است.

کوکا کولا در حال حاضر در بیش از 200 کشور جهان فعالیت می کند و محصولات بسیار زیادی را در سبد محصولات خود گنجانده است.  به طور میانگین می توانیم بگوییم کوکاکولا د رحال حاضر حدود 500 نام تجاری و بیش از 3500 نوشیدنی را تولید میکند. اما از این مجموعه ی وسیع برخی از آنها به عنوان یک برند در حال فعالیت هستند که در اینجا برخی از آنها را باهم بررسی می کنیم.

برند : Fuze

این برند با هدف گرفتن سهم بازار در آسیا خلق و شروع به فعالیت کرد.  این برند میلیارد دلاری به تولید محصولاتی از قبیل آب میوه ، نوشیدنی های غیر کربوهیدراتی و نوشیدنی های تقویت شده با ویتامین همراه با چای مشغول است.
برند دل واله :

 یک برند میلیارد دلاری که بصورت مستقیم تحت نام تجاری کوکا کولا فعالیت می کند .این برند بازار هدف خود را آمریکای لاتین و مکزیک در نظر گرفته است و محصولاتش شامل عصاره های میوه طبیعی و آب می باشد.
برند دقیقه دوشیزه :

 این برند جالب ، با جامعه هدف جوان یک نام تجاری نوشیدنی های میوه ای است و سهم بازار بالایی در اروپا را به خود اختصاص داده است.
برند  Powerade :

این برند با هدف تقابل مستقیم با برند  Gatorade طراحی شده است، این برند که جامعه هدف خود را جوانان ورزشکار انتخاب کرده است  حدود 25 درصد از بازار های ایالات متحده را در رابطه با نوشیدنی های ورزشی را از آن خود کرده است.

برند  Coca-Cola Zero :

یک نام تجاری با بازار جهانی ، این محصول دارای صفر کالری است و به جرات می توان گفت بزرگترین محصول این شرکت در دهه بوده است.
 برند  فانتا :

دلیل خلق این برند در ابتدا به دلیل عدم امکان واردات کوکاکولا به آلمان نازی در جنگ جهانی دوم بود و با هدف تولید یک نوشیدنی کربن میوه ای است. افانتا دومین نام تجاری در خارج از ایالات متحده محسوب می شود و حدود 100 نوع مختلف را در سراسر جهان ارائه می دهد.
برند  Sprite :

یک نوشیدنی خاص با لیمو و آهک طعم دار که در حال حاضر 8٪ از بازار نوشیدنی را نگه می دارد.
 برند کوک لایت :

یک برند که بصورت تخصصی تمرکز خود را روی افرادی که تصمیم به رژیم گرفته اند و کسانی که مشکل دیابت دارند گذاشته است ، سهم بازار این برند در سال 2017 تخمین زده شده است.

کوکا کولا کلاسیک :

یا اولین محصل برند کوکا کولا با حدود 26٪ سهم بازار در بازار آشامیدنی، رهبر کلی در صنعت آشامیدنی است.

کوکاکولا با بیش از 3500 نوشیدنی غیرالکی بیش از 47 درصد از سهم بازار نوشیدنی را از آن خود کرده است.

وضعیت کوکاکولادر شبکه های اجتماعی

در سال 2008 دو تن از طرفداران کوکاکولا به نام های داستی سورگ و مایکل جدهژوفسکی تصمیم به ساخت صفحه های هواداری در فیسبوک کردند ، این دو صفحه به سرعت تبدیل به صفحات پر طرفداری در فیسبوک شد ، بطوریکه پس از مدتی فیسبوک این دو صفحه را به عنوان صفحاتی با امتیاز بالای 10 با توجه به استانداردهای فیسبوک اعلام کرد. اما کوکاکولا با توجه به سیاست های عملکردش با درخواست به فیسبوک باعث بسته شدن این صفحه ی هواداری شد.

پس از مدتی با توجه به نتایج این عمل فیسبوک تصمیم به برگرداندن این دو صفحه با مدیریت صاحبان اصلی آن پرداخت . در حال حاضر این دو صفحه بیش از 93 میلیون فالور دارد.

کوکاکولا در اینستاگرام نیز استراتژی های متفاوتی را تا کنون پیاده کرده است ، پیش از شروع سال نوی میلادی با پاک کردن تمام پست های پیشین خود و بارگذاری پست های کاملا جدید خبر از اعمال تغییراتی در درون سیاست های ارتباط با مشتری داد. اکنون کوکاکولا در اینستاگرام بیش از 2.5 میلیون فالوور دارد.

در توییتر نیز کوکاکولا حضور فعال دارد و اکثر کمپین های خود را از طریق این رسانه برگزار می کند.

بازاریابی منحصر به فرد برند کوکاکولا

کوکا کولا در در طول سال های فعالیتش به طور مستمر هزینه های بازاریابی و تبلیغات خود افزایش داده است.

کمپانی کوکا کولا (برند مادر شرکت ) نه تنها از لحاظ توسعه محصول، بلکه حتی در فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتی آن نوآور بوده است. این برند در سراسر جهان از استراتژی های بازاریابی فراتر از تبلیغات و رسانه های اجتماعی کرده است. شرکت کوکاکولا با توجه به افزایش جمعیت و البته تغییر در مخاطبان استراتژی های متفاوتی برای نگهداشت جامعه ی هدف خود همواره در نظر دارد . از اینرو بصورت مدام رویکردهای بازاریابی خود را تحت استراتژی های بازار و برند تغییر داده است . برای مثال تمرکز روی تبلیغات محتوایی از جمله فعالیت هایی است که این برند در این روزها از آن استفاده ی زیادی میکند.

 البته این بدان معنا نیست که برند کوکاکولا همواره در تمامی استراتژی های خود ( تبلیغات و بازاریابی ) موفق عمل کرده است . این برند شکست های بسیاری را نیز در کارنامه ی خود ثبت کرده است که در نهایت باعث پیشرفت این برند شده است . از دلایل موفقیت این برند میتوان به استراتژی قدرتمند برند و بازاریابی آن اشاره کرد.

 

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114