مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

تحلیل برند والت دیزنی

والت دیزنی به گزارش مجله فوربس  تا تاریخ ژوئن 2018


ارزش برند   :  152.1 میلیارد دلار
ارزش هر واحد سهام :      DIS $ 113.51 $ -0.89 (-0.008٪)
صنعت :  تهیه و پخش فیلم های ویدوئویی برای سینما و تلویریون و محتوای صوتی برای رادیو
بنیانگذار:  والتر الیاس دیزنی در تاریخ 16 اکتبر 1923
کشور :   ایالات متحده
مدیر اجرایی فعلی :  رابرت ایگر
سایت اینترنتی :  http://www.disney.com
تعداد کارکنان :   199،000
دفتر مرکزی  :   بوربانک، کالیفرنیا

  تحلیل فعالیت های برند والت دیزنی با احتساب پیشگام بودن در صنعت تولید انیمیشن های تخصصی گروه کودک و نوجوانان

بررسی تحلیل برند والت دیزنی با احتساب پیشگام بودن در صنعت تولید انیمیشن های تخصصی گروه کودک و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است .

پیش از بررسی عملیاتی برند ، به مدل درآمد زایی برند والت دیزنی می پردازیم ؛

شرکت والت دیزنی یک شرکت سرگرمی و رسانه های بین المللی متنوع است. این کار از طریق چهار بخش تجاری انجام می شود:

 • شبکه های رسانه ای که شامل شبکه های تلویزیونی کابلی و تلویزیونی، تولید و پخش تلویزیونی، ایستگاه های تلویزیونی داخلی، شبکه های رادیویی و ایستگاه ها است.
 • پارک ها و استراحتگاه ها که در خیلی از بخش های دنیا وجود دارد و به تِم پارک ها یا پارک های موضوعی دیزنی معروف شده اند به شبیه سازی و باور پذیرتر کردن برند دیزنی ، تداعی برند و همسوسازی مخاطبان کمک شایانی کرده است از جمله ی این استراحتگاه ها و پارک های موضوعی می توان به ویتنام دیزنی در فلوریدا ، توچال دیزنی لند در کالیفرنیا؛ Aulani، Disney Resort & Spa در هاوایی؛ باشگاه تعطیلات دیزنی؛ خط کروز دیزنی؛ و ماجراهای دیزنی. اشاره کرد .
 • سرگرمی های استودیو و محصولات مصرفی شامل دو فاز تولید و به دست آوردن فیلم های زنده و متحرک، فیلم مستقیم به ویدیو، ضبط موسیقی و نمایشنامه های زنده و تولید فضاهایی از انیمیشن های دیزنی مثل عروسک ، لباس ، کتاب داستان و ... است. این بخش فیلم ها را عمدتا تحت عناوینی مثل والت دیزنی، پیکسار، مارول، لوکاسفیلم و Touchstone توزیع می کند و محصولات مصرفی در فروشگاه های والت دیزینی یا کانال های توزیع آن به فروش میرسد .
 • رسانه های تعاملی. بخش مصرف کنندگان و رسانه های تعاملی نام تجاری، مجوز استفاده بصورت مشخص و واضح را به شخصیت ها و خواص بصری و ادبی شرکت را به تولید کنندگان مختلف، توسعه دهندگان بازی، ناشران و خرده فروشان در سراسر جهان مجوز می دهد. همچنین بازی ها، عمدتا برای سیستم عامل های موبایل و کتاب ها، مجلات و کتاب های کمیک، منتشر می کند. این بخش نیز به طور مستقیم از طریق خرده فروشی ها، تجارت آنلاین و عمده فروشی، کالاهای مارک را توزیع می کند. علاوه بر این، عملیات بخش نیز شامل مدیریت وب سایت و طراحی، عمدتا برای کسب و کارهای دیگر شرکت، و توسعه و توزیع محتوای ویدئویی آنلاین است.

لازم به ذکر است درآمد برند دیزنی از سرزمین دیزنی ( پارک ها و استراحتگاه ها ) 3.29 میلیارد دلار ، از شبکه های رسانه ای 7.79 میلیارد ریال و از رسانه های مصرفی و تعاملی 1.97 میلیارد دلار بوده است .

در راستای خلق تداعی مورد نظر از برند : موسسه دیزنی برای افزایش درک مخاطبانش نسبت به برند دیزنی ، از مثالهایی که قادر به انتقال بصیرت مورد انتظار برند به جامعه ی هدفش هستند استفاده می کند. مثال هایی نظیر سرزمین دیزنی ( قلب هویت برند دیزنی از آنجا نشات می گیرد ) که به ارائه ی تصاویر و یک احساس مطبوع و ملموس از برند دیزنی کمک شایانی می کنند .

و به آنها کمک میکند تا در مدتی طولانی نتایج مورد انتظارشان را که قابل دسترسی است بدست بیاورند. اما عملکرد این برند از چه اصولی نشات میگیرد و بر چه اساسی؟ تا بدانیم دیزنی بدست آوردن موفقیت براساس یک جادو نیست و برندها براساس جادو نمیتوانند برندشان را در سطح تاپ در میان رقبا نگه دارند .

 

 

پیش نوشت : تمامی اطلاعات فوق براساس نتایج بازار ، تحقیقات میدانی ، اصول برندینگ ، کنترل و مدیریت اصولی برند بدست آمده است.

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114