مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

تحلیل برند داو

تحلیل برند داو با مدل کاپفرر

اجازه بدهید اول چگونگی نحوه ی مدیریت برند داو را با یکدیگر بررسی کنیم.

این برند فرانسوی در سن 50 سالگی اش با عنوان صلح و نام داو – کبوتر ، که نماد صلح است – نامگذاری شد. این برند که متعلق به کمپانی یو نیلور است محصولاتی مانند ژل دوش، مراقبت از بدن، اسپری های دئودورانت، شامپو، محصولات مو و غیره تولید می کند .

مفاهیم بازاریابی داو با تکیه بر جوهره ی بی نظیر برند داو طراحی شده است . در واقع داو اهداف بازاریابی خود را تقسیم نمیکند بلکه اهداف بازاریابی خودش را به سمت جامعه ی هدفش متمایل می کند و در اینجا جامعه ی هدف یعنی هر زنی روی زمین ، زنان جوان ، پیر ، زنانی که به اصطلاح به انحراف کشیده شده اند . برند داو می خواهد تمام بانوان روی زمین یک به یک ارزش ابتدایی پایداری باشند ، زنانگی ! حس زنانگی باعث باور و معرفی ارزش های زنانه می شود ، که به عنوان یک زن تمامی تفاوت ها و تلورانس ها را بپذیریم.

بررسی شهرت و اعتبار برند داو

برای موفقیت یک برند ، باید یک تصویر منسجم از برند در ذهن مخاطبان برند وجود داشته باشد و انتقال یک مفهوم یکسان برای برند در ارتباطات میتواند فضایی متبط ، منسجم و اثرگذار برای برند خلق کند.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که به چه شیوه ای میتوان قدرت و انسجام هویت یک برند را در ذهن مخاطبان اندازه گیری کرد و داو به چه شیوه ای این موضوع را اندازه گیری کرده و در مورد داو به چه شیوه ای است؟

مدل کاپفرر در تحلیل وضعیت فعلی برند داو

هویت های برند به ما این امکان را می دهد تا متوجه شویم که برند ما چگونه در نگاه مشتریان دیده می شود. برای اندازه گیری و بررسی انسجام وضعیت برند در ذهن جامعه ی هدف به بررسی فلسفه ی هویت برند داو بر اساس مدل کاپفرر می پردازیم ( این نتایج بنا به تحقیقات بازار و طراحی ارزش های برند داو بدست آمده است. )

شخصیت برند داو :

من برندی بی گناه ، راستگو ، ملایم ، لطیف و مهربان با یک زیبایی طبیعی هستم.

فرهنگ برند داو :

من به ترویج روحیه ای توام با عزت نفس ، تندرستی ، با خلق کلیشه های چالش برانگیز برای زنان حقیقی فعالم .

تصویر برند داو از خودش :

من بخشی از یک اجتماع زیبا هستم ، منسجم و خوش بینانه

تداعیات برند داو در ذهن مصرف کنندگان :

لوگو ، رنگی سفیدی هم همراه با کلمه ی لوگو در ذهن ها یادآوری میشود ، شکل محصولات و انحنایی که روی صابون ها ، شامپو ها و ... وجود دارد . مرطوب کننده بودن ، به عنوان یک معیار زیبایی با یادآوری به نسبت کمتر هم شناسایی شده است.

مفاهیم ارتباطی برند داو با جامعه ی هدف:

از من مراقبت می کند. انتقال این حس به هر کسی که تو زیبایی.

تصویر برند داو در جامعه هدف :

زنانی که عالی هستند و می درخشند . زنانی که با خودشان راحت هستند .

 

همانطور که دیدیم نتایج تحقیقات بازار به ما نشان می داد که بسیاری از مفاهیم مربوط به برند همانند یک کلیشه در ذهن مخاطبان طراحی شده است و برای اینکه هویت برند بیشتر و قدرتمند تر میان جامعه ی هدف معرفی شود می بایست برند داو از تبلیغات وسیعتر و اثرگذار تر با تکیه بر شعارهایی همسو با جوهره و هویت برندش دست بزند .

برندسازی و تحلیل برند داو

یکی از کمپین هایی که خیلی سریع داستان موفقیت بازاریابی و برندینگ اش در دنیا میان افراد دهان به دهان گشت  ، کمپینی بود با عنوان " کمپینی برای زیبایی طبیعی "

این کمپین با " تداعی کردن یک نوار ساده ی سفید از یک صابون " در سرتاسر کمپین ،  تفکر زنان و مردان را در سرتاسر دنیا مدیریت کرد تا تعاریف ظریفی از زیبایی زنان را در جملات و عباراتی ساده ارائه دهد.

آثار هوشمندانه ی این کمپین باعث ارتقا حس مثبت بانوان نسبت به اندامشان ، سن شان ، پوست شان و زیبایی شان و ایجاد ارزش افزوده برای برند شد .

فراموش نکنیم در یک برند قوی ، طراحی استراتژی های بازاریابی و ارتباطات بازاریابی کمک شایانی به ساخت تصویر برند در ذهن مخاطبان میکند که براساس مدل کابفرر قابل اندازه گیری خواهد شود.

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114