مقالات برندینگ -

مقالات تبلیغات -

مهارت پروری - دوره آموزشی -

دریافت مشاوره رایگان

 

رزومه

جهت اطلاع از رزومه ی عملیاتی مِی شان ، خدمات و حوزه ی فعالیت ها و در صورت تمایل به همکاری ، حوزه های موجود برای همکاری با مِی شان لطفا رزومه زیر را دانلود نمایید.

دانلود رزومه

برند دیزنی از منظر بازاریابی

در تحلیل این بخش به 5 موضوع خواهیم پرداخت . این تحلیل برگرفته از سایت مارکتینگ 91 می باشد.

محصول در آمیخته ی بازاریابی والت دیزنی

Product in the Marketing mix of Walt Disney

در حال حاضر برند والت دیزنی 3 محصول عمده به مخاطبانش ارائه می دهند .

 • نخسین و اصلی ترین محصول کمپانی والت دیزنی ساخت فیلم و کارتون های انیمیشنی با شخصیت های سوپر استاریش نظیر میکی موس ، مینی موس ، گوفی و .... که همه ی این شخصیت ها در استودیو کمپانی والت دیزنی ساخته می شوند.

بصورت تخصصی و اصلی پس از ساخت شخصیت های والت دیزنی ، این کمپانی درگیر ساخت فیلم های انیمیشنی نظیر علاءالدین ، دیو و دلبر و ... میباشد . اما جادوی کمپانی والت دیزنی در ساختن فیلم هایی است که مانند یک طناب طول عمر وابستگی مخاطبانش به برند را افزایش می دهد.

 • دومین محصول والت دیزنی سرزمین دیزنی است که به عنوان یکی از سودآور ترین تِم پارک های دنیا شناخته شده است. سرزمین دیزنی مطمئنا جزو معدود تِم پارک هایی است که شما مطمئنا برای همیشه به آن خیره خواهید ماند و فکر خواهید کرد.

 شما آنجا تمامی شخصیت های برند دیزنی را از نزدیک خواهید دید و تجارب جادویی و خاص و دسته اولی از یک زندگی جادویی را آنجا تجربه خواهید کرد ، تمام این تجارب کاملا طبیعی به مشابه فیلم های والت دیزنی در یک تِم پارک بسیار بزرگ صورت میگیرد و شما لمس خیلی نزدیکی از برند خواهید داشت.

 • سومین محصول پردرآمد والت دیزنی کالاها و اقلامی است که شما را بیش از پیش به برند نزدیک میکند به مشابه لباس ، عروسک ها ، اکسسوری ها و ...

برنامه بازاریابی شرکت دیزنی لند که در سال 1957 تدوین شده است.

قیمت در آمیخته ی بازاریابی برند والت دیزنی

Price in the Marketing mix of Walt Disne

تمرکز برند روی اکثریت توده ایست که درگیر برند هستند و قیمتی که در تمامی طول عمر خود برای محصولاتش انتخاب کرده است این برند را به برندی با قیمت متعادل و متوسط تبدیل کرده است . چشم انداز و خواسته ی برند والت دیزنی این است که تمامی کودکان و خانواده هایشان بتوانند به محصولات برند دسترسی داشته باشند . بنابراین قیمت محصولات جوری تنظیم شده است که سطح متوسط جامعه به راحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند . قیمت ورود به سرزمین دیزنی اگرچه ارزان نیست ولی جزو مکان هایی با قیمت بالا نیز نمیباشد بطوری که شما بتوانید مکررا در صورت تمایل از آن بازدید کنید .  (بارها مشاهده شده که خانواده های بسیاری بارها و بصورت مکرر از این برند پارک بازید کرده و لذت برده اند. )

 

مکان و نحوه ی توزیع در آمیخته ی بازاریابی برند والت دیزنی

Place in the Marketing mix of Walt Disney

سرزمین دیزنی در نقاط مختلفی از جهان با موقعیت ها و فرهنگ های مختلف براساس ویژگی های برند و بر اساس تعهدات و جوهره ی برند ساخته شده است ، که شما به راحتی با یک جست و جو در گوگل میتوانید آنرا بیابید.

 

المان های ترویج برای افزایش سهم بازار رد آمیخته ی بازاریابی برند والت دیزنی

Promotions in the Marketing mix of Walt Disney

به اطمینان می توان گفت در برندهای بزرگ المان ترویج فروش مهمترین و اصلی ترین المان مدیریت بازار است و والت دیزین ازین قاعده مستثنی نیست . پارک و انیمیشن های دیزنی به ندرت نیاز به هل داده شدن در بازار برای خریداری شدن دارند . در واقع مردم منتظرند تا فیلم بعدی دیزنی و یا موضوعات جدید اضافه شده به پارک های دیزنی را ببینند.  پروموشن برای دیزنی یک رفتار جهانی است تا یک فرهنگ به واسطه ی آن خلق کند ، فرهنگی که مردم از آن برای تورهای بازدید آسان تر از پارک های دیزنی استقبال بیشتری کنند و یا با محصولات دیزنی از طریق رسانه ها بیشتر آشنا شوند.

در حال حاضر برند والت دیزنی با خلق کانال ها و رسانه هایی مخصوص به  خودش ، به پرومت برندش میپردازد و با بهره گیری از تکنولوژی مرچندایز به معرفی و فروش محصولاتش می پردازد. (در پارک های دیزنی ، فروشگاه های آنلاین شخصی اش و تمامی مکان هایی که امکان فروش محصولاتش وجود دارد.)

 

مردم در آمیخته ی بازاریابی در برند والت دیزنی

People in the Marketing mix of Walt Disney

افرادی که در دیزنی فعالند باید با مخاطبان و مراجعه کنندگان بسیار مودب و در نهایت تواضع رفتار و برخورد کنند. به همین دلیل دیزنی به تاسیس یک دانشگاه برای آموزش نمایندگانش در مناطق مختلف و کارمندانش در تِم پارک ها دارند. این دانشگاه به آنها آموزش هایی را در مورد نحوه ی برخود با مشتریان ، ارزش های دیزنی و فرهنگ حاکم و رایج و قابل انتقال والت دیزنی می دهد . اینکه یک مشتری فقط یک مشتری نیست و ارزشی بسیار بالاتر از درآمد زایی برای والت دیزنی دارد او میتواند مشتریان بیشتری را برای والت دیزنی به همراه بیاورد ، در مورد برند و احساسش سخن بگوید و برای ما مثل یک تریبون عمل کند ، پس مردم دیزنی به خوبی آموزش می شوند تا بهوبی رفتار کنند و یک کسب و کار خیلی خوب بسازند.

 

 

.

در صورت تمایل به مطالعه ی سایر مقالات برندینگ ، کلیک کنید

مقالات تخصصی در حوزه ی تحلیل و بررسی برند و برندینگ


 تیم مِی شان به صورت تخصصی بیش از 13 سال است که در حوزه ی بازاریابی ، برندینگ و فروش در حال خدمت رسانی است و الان بیش از یکسال است با خلق زیرساخت های تخصصی در حوزه ی برندینگ به انجام

 • - تحقیقات بازار با نگرش شناخت مخاطبان و رقبا در حوزه ی برندینگ 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خاص بازارشناسی ، بازاریابی  و بازارسنجی برای برند 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های یکپارچه سازی هویت های اجرایی برند
 • - طراحی و پیاده سازی استراتژی های برندینگ برای واحدهای مختلف سازمان 
 • - طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغات برند
 • - تربیت مدیر برند و مدیر تبلیغات برند 
 • - طراحی و پیاده سازی برنامه های خلق برند و مدیریت برند ( برندینگ ) 
 • -  طراحی و پیاده سازی برنامه های فروش برندینگ
 • - کنترل تجربه ی مشتریان در تقابل با برند و انجام برنامه های مدیریت تجربه مشتریان برند
 • - و مشاوره برندسازی

 مشغول است . ساخت برند کاری علمی ، تخصصی و مهارتی است که پیشنهاد میکنیم در صورت نیاز به داشتن برندی کامل ، سالم ، درست و هوشمند به مراکز تخصصی خلق برند و برندینگ مراجه کنید .

فراموش نکنید که برند تمام کسب و کار شماست .

 •  تلفن مستقیم مدیر بخش برندسازی : 09109922113
 •  تلفن مستقیم مدیر بخش تبلیغاتِ برند : 09109922114